Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
10280
rok szkolny
2012/2013

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program koła astronomicznego "Sagittarius"

Szkolne Koło Astronomiczne przeznaczone jest dla uczniów szczególnie zainteresowanych fizyką i astronomią w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Ma ono na celu zaspokojenie naturalnej ciekawości uczniów, dla których wiadomości i umiejętności pozyskane na lekcjach nie wyczerpują zainteresowań. Zakłada integrację wszystkich miłośników fizyki i astronomii, którzy chcą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego przedmiotu.

Zajęcia koła astronomicznego umożliwiają uczniom poszerzanie wiadomości z fizyki i astronomii, rozwijają pamięć, wyobraźnię, logiczne myślenie, spostrzegawczość, uczą pracy w zespole. Zajęcia pozalekcyjne są bardzo dobrą formą pracy z uczniami, która potęguje aktywność i samodzielność ucznia. Na zajęciach dominują metody aktywne. Uczniowie posługują się mapami nieba, materiałami przygotowanymi z Internetu, encyklopediami, uczestniczą w wycieczkach i wykonują doświadczenia fizyczne. Praca ucznia polega na działaniu, doświadczaniu oraz gromadzeniu informacji. Stosowanie zróżnicowanych środków dydaktycznych pozwala rozbudzić w uczniach aktywność poznawczą. Uczniowie uczestniczący w zajęciach będą korzystać z różnych źródeł wiedzy, zdobędą nowe doświadczenia, staną się twórczy, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Koło astronomiczne odbywa się od października do czerwca, jedna godzina w tygodniu. Udział w nich biorą uczniowie, którzy samodzielnie lub po konsultacji z nauczycielem, zgłosili się w czasie działalności koła.


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Sylwia Krawczyk
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. J. Korczaka w Toruniu


Zaświadczenie onlinenumer online: 144 gości

reklama