Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
10608
rok szkolny
2013/2014

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program zajęć wyrównawczych rozwijający zainteresowania matematyczne dla klasy II

Program jest skonstruowany zgodnie z "Podstawą Programową Kształcenia Ogólnego dla szkół podstawowych pierwszego etapu edukacji" oraz programem edukacji wczesnoszkolnej w klasach 1-3 szkoły podstawowej "Szkoła na miarę".
Jest rozszerzonym i zmodernizowanym sposobem realizacji treści programowych z zakresu edukacji matematycznej i informatycznej.
Dostosowanie programów nauczania do przeciętnych możliwości dziecka nie stwarza większych szans rozwojowych uczniom zdolnym, których cechuje zdolność logicznego myślenia, szybkie przyswajanie wiedzy, umiejętność rozwiązywania problemów, duża wiedza matematyczna i informatyczna, prawidłowe kojarzenie i rozumowanie, ciekawość poznawcza. Uczniowie ci lubią obserwować, badać, eksperymentować, są dociekliwi, lubią gry, łamigłówki i zagadki, ciekawią ich zadania matematyczne, rebusy, szarady.
Ten program umożliwi aktywizację najzdolniejszych uczniów. Rozwinie matematyczną dociekliwość, precyzję, dostrzeganie zasad analogii. Pozwoli wykorzystywać wiedzę matematyczno-informatyczną w życiu codziennym. Umożliwi uczniom start w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur 2014.
Program zajęć matematycznych realizowany jest w roku szkolnym 2012/2013, obejmuje klasę II, z której 7 uczniów, w tym 4 dziewczynki i 3 chłopców zostało zakwalifikowanych do udziału w zajęciach na podstawie obserwacji nauczyciela-wychowawcy. Program realizowany jest raz w tygodniu po 45 minut, w sumie 35 godzin lekcyjnych.


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Jak rozpakować archiwum ZIP ? - odpowiedź w Pomocy

Ewa Knyspel


Zaświadczenie onlinenumer online: 98 gości

reklama