Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
10807
rok szkolny
2013/2014

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Wesołe czytanie. Program wczesnej nauki czytania dla dzieci w wieku przedszkolnym

Praca nauczyciela wychowania przedszkolnego ma bardzo specyficzny charakter. Nauczyciel ten spełnia całkowitą funkcję dydaktyczną, opiekuńczo-wychowawczą, funkcję wzorca osobowego oraz funkcję środowiskową. Powierzone mu dzieci wymagają szczególnej troski i cierpliwości, co przyczynia się do tego, iż od grupy zawodowej nauczycielek wymaga się szerokiego zakresu wiedzy i umiejętności.

Spełniając się zawodowo w roli nauczycielki wychowani przedszkolnego stale poszukuję nowych metod nauczania oraz sposobów uatrakcyjniania zajęć dydaktycznych w moim przedszkolu.

Kilka lat temu miałam okazję brać udział w szkoleniu dotyczącym realizacji "Odimiennej metody nauki czytania" autorstwa dr Ireny Majchrzak. Od tego momentu zaczęłam interesować się zagadnieniem wczesnej nauki czytania innymi, ciekawszyminiż tradycyjne, wykorzystującymi zabawę - sposobami i metodami. W trakcie swoich poszukiwań nowych metod pracy moje zainteresowanie wzbudziła metoda Glena Domana "Jak nauczyć małe dziecko czytać".

Pod wpływem przejrzanej literatury oraz związanych z tematem stron internetowych dotyczących wczesnej nauki czytania, postanowiłam wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie w pracy w przedszkolu.

Proponowany przeze mnie program nauki czytania dzieci w wieku przedszkolnym jest próbą adaptacji obydwu wcześniej wymienionych metod. Wierzę, że zawarte w nim liczne propozycje zabaw z czytaniem pomogą dzieciom w łatwy i przyjemny sposób zapoznać się z magicznym światem liter, wyrazów, zdań w konsekwencji czekających na nie pięknych utworów dla dzieci.

Program "Wesołe czytanie. Program wczesnej nauki czytania dla dzieci w wieku przedszkolnym" został przygotowany zgodnie z podstawąprogramową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnychopublikowaną w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 stycznia 2009r. (Dz.U. Nr4, poz.17)

(...)


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Anna Kosmalska


Zaświadczenie onlinenumer online: 172 gości

reklama