Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1110
rok szkolny
2004/2005

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Ekologia w szkole - klub ekologiczny

Od kilku lat interesuję się ekologią i staram się przekonywać moje dzieciaki do ochrony środowiska i znaczenia zachowań ekologicznych w życiu każdego człowieka. Mając na uwadze ważność problemu, zrodziła się myśl założenia klubu ekologicznego w naszej szkole. Działania klubu miały stworzyć dzieciom możliwość wielostronnego kształcenia przez odkrywanie, przeżywanie, a także działanie na rzecz przyrody i najbliższego środowiska. Szkolny Klub Ekologiczny początkowo działał doraźnie, ale z czasem spotkania zaczęły odbywać się regularnie, a chętnych było coraz więcej, być może dlatego, że spotkania ekologiczne w większości były realizowane w formie czynnościowej, tzn. poprzez konkretne zadania do wykonania. Bardzo szybko w naszą działalność została włączona cała społeczność szkolna.

Z czasem zaistniała konieczność opracowania programu działań naszego klubu. Starałam się dopasować go do możliwości szkoły. Jest to mała wiejska szkoła. Treści zawarte w programie dotyczą głównie najbliższego środowiska, ale nie tylko.

Aby zrealizować zamierzone cele należy zapewnić uczniom jak najczęstszy bezpośredni kontakt z przyrodą oraz organizować doświadczenia, eksperymenty, których efektem końcowym będzie umiejętność dostrzegania i formułowania problemów, a także wyciągania odpowiednich wniosków.

Poniżej prezentuję opracowany przez siebie moduł programu koła ekologicznego i przykładowy plan jednego z naszych spotkań ekologicznych.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Małgorzata Miśta
Szkoła Podstawowa w Zdowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 92 gości

reklama