Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
11642
rok szkolny
2014/2015

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Kształtowanie naturalnej melodii oraz rytmu języka angielskiego na wczesnych etapach nauczania

Wiedza językowa jest zbiorem wielu kompetencji. W tradycyjnych podejściach kształtujących kompetencje języków obcych przez długi czas największą uwagę zwracano na metody oparte na nauczaniu gramatyki (w szczególności metoda translacyjna), w stosunkowo niewielkim stopniu odnosząc się do kluczowej i najbardziej naturalnej funkcji języka - na zdolnościach komunikacyjnych.

Obecnie to właśnie rozwijanie komunikacji ustnej jest w centrum zainteresowania wielu współcześnie używanych metod nauczania, a w dyspozycji nauczyciela (a często i rodzica) dostępny jest szereg narzędzi, które wcześniej były bardzo trudne do uzyskania lub wręcz niedostępne. Należą do nich: wykorzystanie materiałów audiowizualnych (filmów, muzyki, interaktywnych ćwiczeń z wykorzystaniem na przykład tablicy multimedialnej lub komputera osobistego), dostęp do licznych materiałów źródłowych, bogactwo oferty wydawniczej, w tym plakatów, gier językowych, fiszek obrazkowych i innych materiałów ułatwiających naukę.

Wymienione pomoce dydaktyczne, w połączeniu z nowoczesnym podejściem do nauczania, dają możliwość bardziej wszechstronnej i naturalnej drogi poznania języka przez ucznia.


REKLAMA

(...)

Pełna publikacja dostępna bezpoœrednio ze stron serwisu:

otwórz (PDF)
lub prawym przyciskiem myszy: Zapisz element docelowy jako...
Do odczytu dokumentu konieczny jest np. program Adobe Reader

Marcin Panfiłow


Zaświadczenie onlinenumer online: 46 gości

reklama