Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
11967
rok szkolny
2015/2016

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Pierwszy sukces niestandardowego programu Atos dla niewidomych

Atos organizuje praktyki dla podopiecznych Technikum dla Niewidomych prowadzonego przez Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach

Atos, międzynarodowy lider w branży usług cyfrowych, zorganizował w 2015 roku praktyki zawodowe dla podopiecznych Technikum dla Niewidomych w podwarszawskich Laskach. Praktyki odbyły się w dwóch terminach: 02.02-13.02 oraz 24.08-04.09, co pozwoliło na optymalne dopasowanie do planu zajęć szkolnych.


REKLAMA

Praktykanci mieli okazję zdobyć doświadczenie z zakresu: aplikacji po stronie klienta i serwera, systemów zarządzania treścią oraz aplikacji współpracujących z internetową bazą danych. Pod okiem specjalistów Atos nie tylko pogłębiali wiedzę, ale także stawiali pierwsze kroki w środowisku biznesowym.

Przedsięwzięcie to wymagało dużych starań i przygotowań ze strony pracowników odpowiedzialnych za realizację zajęć, nie tylko za sprawą specyficznych wymagań, lecz także z uwagi na nietypową formę praktyk i ich czasochłonność. Projekt angażował także wszystkie osoby pracujące w warszawskim biurze - ze względu na konieczność dostosowania zajęć do potrzeb osób niewidomych, co czasem sprowadzało się do zmiany codziennych nawyków.

Biorąc pod uwagę satysfakcję praktykantów z czasu spędzonego w firmie, można uznać, że Atos sprostał wyzwaniu. Jak czytamy w piśmie przesłanym do Atos przez Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi, po raz pierwszy zarówno Szkoła, jak i jej uczniowie mieli styczność z tak profesjonalnie przygotowanymi praktykami, spotykając się również z ciepłym przyjęciem oraz przyjazną atmosferą w firmie. Dzięki temu podopieczni zaczęli wierzyć we własne siły i umiejętności, rozważając studia techniczne: programistyczne i operatora sieci IT.


REKLAMA

Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, osiągający roczne przychody na poziomie 12 mld EUR i zatrudniający około 100 000 pracowników w 72 krajach. Obsługując klientów z całego świata, Atos dostarcza usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych; integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych; jak również Cloud, Big Data, rozwiązań Security oraz usług transakcyjnych za pośrednictwem Wordline, spółkę grupy Atos będącą Europejskim liderem w obszarze usług płatniczych. Czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia w IT, Atos obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej.

Atos pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw przyszłości. Jest światowym partnerem informatycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jest spółką notowaną na giełdzie NYSE Euronext Paris. Działa pod markami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify i Worldline.

W Polsce Atos działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie pracuje ponad 4000 osób.

Więcej informacji: pl.atos.net

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 130 gości

reklama