Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12111
rok szkolny
2015/2016

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Jak dobrze napisać sprawdzian z matematyki ?

Wskazówki dla uczniów i ich rodziców

1. Każdego dnia należy powtarzać i ćwiczyć materiał przerobiony na lekcji.

2. Kiedy mamy probelm z zapamiętaniem tabliczki mnożenia i dzielenia, danego wzoru, jednostki warto zapisać wzory kolorem, najlepiej parę razy i zawiesić sobie w pokoju. Można zapisywać wzory, jednostki, tabliczkę mnożenia i dzielenia również na kartkach A4 i porozkładać w pokoju na podłodze. Chodzenie po tak kolorowych kartkach ułatwia zapamętywanie wielu ważnych informacji. W zapamietaniu pomaga również głośne powtarzanie. Nowy wzór do zapamietania warto powtórzyć głośno trzy razy, a z pewnością go zapamiętamy.


REKLAMA

3. Rozwiązywane zadanie tekstowe, aby lepiej je zrozumić i dobrze rozwiązać czytamy głośno, następnie sobie opowiadamy, możemy również opowiedzieć mamie. Warto również stworzyć sobie historyjkę obrazkową, która ułatwi rozwiązanie danego zadania.

4. Przy powtórkach dotyczących figur płaskich i przestrzennych warto stworzyć sobie figurkowy teatrzyk i odgrywać różne scenki, które pozwolą zapamiętać własności trójkątów, czworokątów, figur przestrzennych.

5. Tabliczkę mnożenia i dzielenia można nauczyć się śpiewająco używając słów piosenki.

6. Warto stosowac krótkie wierszyki, rymowanki, które z pewnością zapamiętamy na całe życie.

7. Należy stosować zadania bogate w treści z życia codziennego, którego pokazują jak ważna jest matematyka.

8. Waro korzystać z zasobów Internetu. Dostępne w Internecie testy online utrwalają zdobytą wiedzę i umiejętności, podają wynik testu oraz komentarz, nad czym należy ćwiczyć w dalszym ciągu.

9. Matematyki można się uczyć po szkole z kolegami z klasy. Wspólne rozwiązywanie zadań to połączenie nauki matematyki z super zabawą. Dodatkowo uczniowie wzajemnie się motywują i integrują.

Kinga Haremza


Zaświadczenie onlinenumer online: 162 gości

reklama