Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12314
rok szkolny
2016/2017

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Zielarstwo - kierunek przyszłości

W dzisiejszych czasach sam dyplom uczelni nie zapewnia zatrudnienia. Na rynku pracy liczą się umiejętności, często nietypowe. Dlatego uczelnie przystosowują swoją ofertę naukową do zmieniającego się otoczenia. Jednym z wiodących trendów jest dbałość o zdrowie w oparciu o naturalne rozwiązania. W odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie kształci młodych ludzi w zielarstwie.


REKLAMA

Polska według ekspertów jest krajem o dużym potencjale w zakresie produkcji surowców zielarskich. A światowy rynek farmaceutyczny i kosmetyczny w coraz większym stopniu korzysta z naturalnych składników. Wg. danych GUS średnie miesięczne wynagrodzenie brutto osób produkujących wyroby farmaceutyczne to 6186,85zł. PWSZ w Krośnie chce dać młodym ludziom szansę na wykorzystanie tych trendów i umożliwia im zdobycie unikalnej wiedzy pożądanej na rynku pracy.


Księgarnia HELION poleca:

Ziołolecznictwo jest znane od zarania dziejów. Ludzkość od wieków wspiera swoje zdrowie za pomocą naturalnych produktów. Dziś, często zapomniane, naturalne substancje wracają do łask. Rośnie świadomość ludzi w zakresie ekologicznego i zdrowego trybu życia, dietetycy i osoby promujące aktywność i zbilansowaną dietę co jakiś czas na nowo odkrywają rośliny, które pomagały naszym przodkom. Takie rośliny jak jarmuż, czystek, rokitnik czy żyworódka i ich właściwości wspomagające organizm nie zostały odkryte przez sztaby naukowców w zawansowanych laboratoriach. Od wieków towarzyszą ludzkości.

Dziś ziołolecznictwo łączy tradycję i nowoczesność. Dziedzictwo wiedzy przodków jest wspierane przez wysoką technikę. I właśnie tego uczą się już studenci zielarstwa PWSZ w Krośnie. W trakcie trwania studiów zapoznają się kompleksowo z dziedziną: od uprawy roślin zielarskich do nowoczesnej produkcji preparatów. W trakcie zajęć stacjonarnych oraz praktyk w terenie studenci kierunku zdobędą zarówno przygotowanie ogólne np. w zakresie chemii, genetyki roślin, botaniki, fizjologii roślin, podstaw farmakologii, podstaw żywienia człowieka, ekotoksykologii i ochrony środowiska, agroekologii, ale również przygotowanie szczegółowe, związane np. z poznaniem metod konserwacji i przechowywania ziół, opracowywania receptur surowców zielarskich, przypraw egzotycznych, podstawami bromatologii, fitotoksykologii, alergologii i ziołolecznictwa. Studenci dowiedzą się również, jak funkcjonują poszczególne działy przedsiębiorstwa przetwórstwa zielarskiego: od jednostek kontroli i oceny jakości surowców, przez linię produkcyjną i dział badań, aż do departamentów zajmujących się obrotem i sprzedażą produktów pochodzenia zielarskiego. Program studiów zawiera także zagadnienia dotyczące ekonomii i prawa, które są niezbędne do prowadzenia w własnej firmy zajmującej się produkcją i przetwórstwem zielarskim. Dzięki temu studenci PWSZ zdobędą kompleksową wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać na coraz większym rynku pracy związanym ze zdrowiem i urodą.

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 141 gości

reklama

Księgarnia HELION poleca: