Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12383
rok szkolny
2016/2017

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program zajęć usprawniających funkcje poznawcze "Doskonały umysł"

Nauka czytania i pisania to podstawowy element edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie coraz częściej spotykamy uczniów mających różnorodne potrzeby edukacyjne w nabywaniu tych umiejętności. Jest to związane z ich funkcjonowaniem poznawczo-percepcyjnym. W takim rozumieniu mamy do czynienia zarówno z dziećmi zdolnymi jak i mającymi trudności w uczeniu się. Jednym z powodów trudności w nauce jest zaburzenie rozwoju niektórych funkcji poznawczych.


REKLAMA

Program "Doskonały umysł" opracowano na potrzebę prowadzenia zajęć usprawniających funkcje poznawcze u uczniów mających trudności w opanowaniu umiejętności czytania i pisania oraz umiejętności matematycznych na I etapie edukacji a w szczególności dla uczniów posiadających aktualne opinie z poradni psychologiczno-pedagogicznej uwzględniające zasadne formy pomocy pedagogicznej.

Przy konstruowaniu tego programu selektywnie dobrano ćwiczenia kierując się zasadą korekcji zaburzeń oraz zasadą stopniowania trudności. Dominującą formą pracy na zajęciach będzie zabawa. W pracy z uczniami będą wykorzystane różne ćwiczenia mózgu poprawiające efektywność uczenia się i zdobywania wiedzy w oparciu o Kinezjologię Edukacyjną.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Barbara Zegarowska


Zaświadczenie onlinenumer online: 173 gości

reklama