Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1241
rok szkolny
2004/2005

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program Koła Matematycznego dla uczniów uzdolnionych matematycznie. Klasy IV-VI szkoły podstawowej.

W każdej szkole wśród uczniów jest grupa posiadająca szczególne zdolności matematyczne. Uczniów takich otoczyłam opieką. Wymagało to nowych, skutecznych rozwiązań w indywidualizacji pracy dydaktyczno - wychowawczej, kształceniu i rozwijaniu zainteresowań uczniów oraz wdrażaniu ich do samodzielnej pracy.

Praca z uczniem zdolnym zawsze była ważna w pracy szkoły. Z myślą o takich uczniach prowadzę koło matematyczne. W pomyślnych dla siebie warunkach mogą oni zaangażować się, jeszcze bardziej rozszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zdolności i doskonalić swoje umiejętności.

Rozwiązywanie problemów jest procesem, dzięki któremu uczniowie mogą przekonać się o sile matematyki, o jej użyteczności na co dzień. Z myślą o takich uczniach szkoły podstawowej opracowałam program, który realizuję w klasach IV-VI.

Koło matematyczne odbywa się od października do czerwca jedną godzinę w tygodniu. Zajęcia prowadzę nieodpłatnie. Udział w nich biorą uczniowie, którzy samodzielnie lub po konsultacji z nauczycielem, zgłosili się w czasie działalności koła.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Halina Szlachta
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mosinie


Zaświadczenie onlinenumer online: 107 gości

reklama