Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1425
rok szkolny
2004/2005

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Projekt "Cyrk" - program artystyczny

W naszym domu dziecka, placówce o tradycjach sięgających lat pięćdziesiątych poprzedniego stulecia, są organizowanie uroczystości związane ze świętami religijnymi lub szkolnymi. Jednym z tych świąt jest coroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zwykle w czasie akademii dzieci prezentowały program artystyczny - wiersze i piosenki oraz ofiarowały wszystkim pracownikom domu dziecka wykonane przez siebie drobne prezenty.

Proponowany poniżej scenariusz, pozwolił na uniknięcie oficjalnej formy spędzenia tego święta w atmosferze radości i wspólnej zabawy. Okazało się, że przy zachowaniu odrobiny dyskrecji, podczas przygotowywania występów, można zrobić dużą niespodziankę oglądającym oraz dać wiele satysfakcji przedstawiającym.

Dużą zaletą tego projektu jest możliwość zaangażowania w to przedsięwzięcie wielu osób oraz zaprezentowanie się każdego "artysty" na miarę jego możliwości. Wspólne opracowanie programu, przygotowanie rekwizytów, przebrań i scenografii daje wykonawcom poczucie współtworzenia przedstawienia. Jednocześnie widzowie mają poczucie, że uczestniczą w nietuzinkowym spektaklu.

Główny cel projektu to stworzenie sytuacji sprzyjającej integracji pracowników placówki i dzieci, zapewnienie radosnego nastroju dobrej zabawy.

Prezentacja CYRKU była tak dużym wydarzeniem w naszym domu dziecka, że mimo iż impreza odbyła się dwa lata temu to do dnia dzisiejszego jest często wspominana przez pracowników i dzieci naszej placówki.

Duży sukces tego przedsięwzięcia sprawił, że chcę podzielić się tym pomysłem z osobami, których męczą oficjalne formuły spotkań dzieci z nauczycielami.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Irena Wichniak
Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie


Zaświadczenie onlinenumer online: 56 gości

reklama