Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1539
rok szkolny
2004/2005

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program nauczania Wychowania komunikacyjnego w klasach IV-V

Dobre przygotowanie uczniów pozwalające na zdobycie karty rowerowej jest możliwe przy poświęceniu części zajęć pozalekcyjnych na praktyczną jazdę rowerem po drogach publicznych i gruntowych. Zajęcia te mogą odbyć w formie wycieczki rowerowej po najbliższej okolicy szkoły oraz przygotowanym torze przeszkód.

Realizując program należy wykorzystać plansze poglądowe i filmy DVD oraz zadania testowe znajdujące się na wyposażeniu szkoły. Uczniowie w ramach przedmiotu technika wykonują makietę skrzyżowania oraz znaki drogowe stosowane do ćwiczeń.

Biorąc pod uwagę to że większość uczniów dojeżdża do szkoły rowerem lub innymi środkami transportu oraz dochodzi do szkoły pieszo pokonując znaczne odległości należy położyć szczególny nacisk na kształtowanie postaw i nawyków zapewniających bezpieczeństwo uczniów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Program przygotowany jest do realizacji w ramach przedmiotu technika w szkole podstawowej. Na realizację treści programowych przeznacza się 15 godzin lekcyjnych w klasach IV-V.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Marek Moćko
Szkoła Podstawowa w Bogdankach


Zaświadczenie onlinenumer online: 146 gości

reklama