Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2050
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program edukacji regionalnej "Małe Gniazdo"

Program "Małe gniazdo" oparty jest na podstawie programowej I etapu edukacyjnego dla klas I-III i wzbogaconego o nowe treści.

Program ten jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanym poziomie intelektualnym, różnych zainteresowaniach i predyspozycjach psychicznych. Realizowany jest w ramach zajęć obowiązkowych, a treści kształcenia zawarte w tym programie stanowią integralną część z programem nauczania i bezpośrednio z niego wypływają.

Przewidziane do realizacji treści zostały podzielone na trzy części:

Klasa I - "Ja i moja rodzina" - skupiają uwagę dziecka na najbliższym mu środowisku - domu rodzinnym; tradycjach i obyczajach w nim kultywowanych, więzach uczuciowych z rodziną.

Klasa II - "Dzielnica w której mieszkam" - wzbogaca wiedzę dziecka dotyczącą miejsc, w których przebywa najczęściej: podwórka, ulic, sklepów, szkoły i najbliższej mu okolicy.

Klasa III - "Moje miasto i region" - inspiruje uczniów do poszukiwania miejsc, zakątków i ludzi z którymi wiążą się ważne wydarzenia z życia miasta i regionu, a zaczerpnięte w ten sposób wzorce służą dzieciom do realizacji własnych pomysłów i planów.

Założeniem programu jest wykorzystanie zasobów środowiska lokalnego i współpraca z instytucjami kulturalnymi, towarzystwem kultury, korzystanie ze zbiorów muzealnych.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Izabela Chłód
Iwona Dyja


Zaświadczenie online



numer online: 134 gości

reklama