Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
234
rok szkolny
2002/2003

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

"Otwarte serca, otwarte dłonie" - program autorski z zakresu wychowania społeczno - religijnego

Program OTWARTE SERCA, OTWARTE DŁONIE powstał jako odpowiedź na potrzebę poczucia czynienia dobra wokół siebie przez dzieci. Dzielnica Dąb, w której pracuję jest środowiskiem trudnym o specyficznym charakterze i potrzebach. Dużo jest tu rodzin żyjących w wielkiej biedzie, sporo jest rodzin rozbitych, nieszczęśliwych. Poważnym problemem jest nadużywanie alkoholu w rodzinach mieszkających w naszej dzielnicy. Zdarza się często, że dzieci przychodzą do szkoły brudne, głodne.
Problemy te nie pozostają niezauważone także przez samych uczniów. Na naszych katechezach wraca jak bumerang sprawa potrzebujących pomocy i pytania: jak pomagać, w jaki sposób wspierać tych, którzy tego wsparcia potrzebują, nawet, jeśli o nie głośno nie wołają.

Program OTWARTE SERCA, OTWARTE DŁONIE, który jest programem z zakresu wychowania społeczno - religijnego stara się ogarnąć problem biedy naszej dzielnicy i jej podobnych. Proponuje dostępne dla dzieci sposoby rozwiązywania tych problemów. Łączy starania szkoły i parafii, a wynik końcowy (podsumowanie), który jest dostrzegalny dwa razy w roku kalendarzowym umacnia poczucie własnej wartości u dzieci i daje satysfakcję.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Katarzyna Byrdy
Szkoła Podstawowa nr 18 w Katowicach


Zaświadczenie onlinenumer online: 64 gości

reklama