Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2696
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Wielkanoc w naszym przedszkolu

Praca wychowawczo-dydaktyczna w bieżącym roku szkolnym skoncentrowana jest w naszym przedszkolu na realizacji treści z zakresu edukacji regionalnej. Poznanie najbliższego otoczenia, zabytków i legend związanych z własną miejscowością, jak również zwyczajów i obrzędów ludowych stanowi bowiem ważny element w kształtowaniu świadomości narodowej wychowanków.

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne organizujemy w oparciu o program autorski koleżanki M. Maj pt. "Świat bliski i daleki". Wykorzystujemy także bogaty materiał dydaktyczny (albumy, encyklopedie, foldery, pozycje książkowe, zdjęcia, pocztówki), rozbudzając tym samym ciekawość poznawczą dziecka. Na zajęciach umuzykalniających uczymy tańców, pląsów i przyśpiewek ludowych z naszego regionu (np.: Polka lubelska, Przewracany, Obertas, Walczyk, Mach, Cygan).

Jesień w naszej placówce była okazją do zorganizowania wystawy fotograficznej pt. "W starym Lublinie", wycieczek na Zamek Lubelski, Stare Miasto i do skansenu (Muzeum Wsi Lubelskiej) oraz spotkań z wikliniarzem i garncarzem. Natomiast zimą dzieci miały okazję poznać tradycje i zwyczaje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia na Lubelszczyźnie. Z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przygotowania do wspólnego kolędowania oraz kiermaszu kartek i ozdób świątecznego stołu. Ponadto rodzice wspólnie z dziećmi wzięli udział w ogłoszonym przez nas konkursie na bożonarodzeniową szopkę.

Wraz z nastaniem wiosny, jak co roku planujemy uroczyste jej powitanie, spotkania z artystami ludowymi, kiermasz kartek świątecznych, wykonanych przez dzieci oraz przedświąteczne zabawy integracyjne z rodzicami.

(...)

Scenariusze zajęć i zabaw...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Marzanna Maj
Anna Wnuk
Przedszkole Nr 42 w Lublinie


Zaświadczenie onlinenumer online: 65 gości

reklama