Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2836
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Zum ersten Mal verliebt

Przygotowując scenariusz poniższej lekcji starałam się wziąć pod uwagę wszystkie wskazówki, które płyną ze strony psychologów i służyć mają poprawieniu jakości nauczania. Temat lekcji sformułowałam tak, by wzbudzić zainteresowanie uczniów, bo jest to jeden z warunków udanej lekcji. Jako że adresatem mojej lekcji jest grupa młodzieżowa, temat uczuć uznałam za dobry, nabierający szczególnej atrakcyjny w okolicach Walentynek. Temat ten dobrze wkomponuje się też w nastroje przedwakacyjne.
W pierwszej fazie lekcji poprzez zabawę w skojarzenia uczniowie przypominają sobie słownictwo związane z uczuciem miłości. Narysowane na tablicy serce ma wzmóc ich koncentrację. Podejście do tablicy i powtórzenie zapisanych słów oddziałuje szczególnie na uczniów uczących się w sposób kinestetyczny i wzrokowy.
Różnorodność ćwiczeń w dalszym ciągu lekcji umożliwia uczniom o odmiennych stylach uczenia się odnaleźć się na lekcji. Uwzględniłam tu ćwiczenia dla uczniów ze wzrokowym, słuchowym, kinestetycznym i grupowym stylem uczenia się.
Atrakcyjność zajęć podnoszą zastosowane media: magnetofon, słowniki niemiecko-niemieckie, tekst piosenki, podręcznik z ćwiczeniami, obrazki. Zapamiętywanie nowych elementów jest ułatwione, ponieważ zachowane są trzy etapy: wprowadzenie, wyćwiczenie i zastosowanie. Uczniowie aktywują większość swoich zmysłów. Słuchają, powtarzają, piszą i czytają. Pracują pojedynczo, w parach, grupach czteroosobowych. Zdając sobie sprawę z wagi poleceń, starałam się je formułować jasno i zwięźle. Ma to tym większe znaczenie, że są to polecenia w języku obcym. Koncentracja związana z końcem lekcji wykorzystana jest do utrwalenia nowopoznanego materiału.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Sabina Cicha
X Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu


Zaświadczenie onlinenumer online: 151 gości

reklama