Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3033
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program działań zadań pozalekcyjnych z języka niemieckiego dla klas II i III liceum

Niniejszy program dobrowolnych zajęć pozalekcyjnych przeznaczony jest dla uczniów klas II i III VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego i chcący pogłębić swoje umiejętności językowe.

Program przewidziany jest na 1 pozalekcyjną godzinę tygodniową. Program uwzględnia założenia obowiązującej podstawy programowej dla języka niemieckiego wariant (B) zawierający pewne nowe elementy uzupełniające treści w/w podstawy.

Niniejszy program opiera się na założeniu, że oryginalna prasa obcojęzyczna "Juma", "Jugend" doskonale służy nauczaniu języka obcego nie tylko jako urozmaicenie toku nauczania, ale jako jego podstawa. Stanowią one obok nagrań telewizyjnych najbardziej aktualną i autentyczną formę pracy.

Stosowanie takiej pomocy na lekcji stanowi ważny element motywacyjny, pobudza zainteresowanie, daje uczniom poczucie prawidłowego sprawdzenia własnych umiejętności i kontaktu z językiem używanym oraz zwiększa jej efektywność. Praca z prasą obcojęzyczną rozwija w uczniach podstawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Ciekawie zredagowane czasopisma "Juma" i "Jugend" zachęca do nauki języka i pomaga w szybkim tempie opanować szeroki zasób słów z różnych dziedzin.

Pamiętając o tym właśnie postanowiłam opracować ten program. Podczas zajęć nauczyciel będzie stwarzał takie sytuacje, aby uczeń miał możliwość wykorzystania swoich umiejętności, czyniąc próby swobodnego posługiwania się językiem niemieckim.

(...)

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

ściągnij (ZIP - 17 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Renata Spinda
VI LO w Zespole Szkół Medycznych w Tarnowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 145 gości

reklama