Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3704
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program koła ortograficznego "Wesoła ortografia" dla uczniów kształcenia zintegrowanego

Podstawowym zadaniem szkoły w okresie wczesnoszkolnym jest nauczenie dzieci poprawnego mówienia i pisania. Integralną część procesu poprawnego pisania stanowi ortografia, której opanowanie wymaga dużo systematycznej i wytrwałej pracy oraz związanych z tym żmudnych ćwiczeń. Zadaniem nauczycieli jest przekonanie dzieci o znaczeniu poprawnej pisowni oraz rozbudzanie w nich i rozwijanie zainteresowania ortografią. Nauczyciel musi umiejętnie dobierać i stosować ćwiczenia, które motywowałyby ucznia do wysiłku, a także by rozwijały jego zdolności twórcze. Uważam, iż najlepszym sposobem na wdrożenie nawyków ortograficznych u uczniów klas młodszych jest uczenie się przez zabawę.

Program zajęć koła ortograficznego "Wesoła ortografia" opiera się na połączeniu elementów nauki i zabawy. Stosowanie różnych form zabaw jak np. rebusy, zagadki, gry dydaktyczne, krzyżówki czy łamigłówki pobudzą wyobraźnię i sferę uczuciową dzieci zwiększając tym ich zaangażowanie emocjonalne i poznawcze.

W programie wyszczególniono treści kształcenia z zakresu nauki w klasach I-III. Towarzyszy im opis celów kształcenia, wychowania oraz oczekiwanych efektów pracy ucznia. Przedstawiono również procedury osiągania założonych celów, przykłady ćwiczeń do realizacji na zajęciach oraz ewaluację programu.

Program "Wesoła ortografia" zgodny jest podstawa z programową kształcenia ogólnego dla I etapu edukacyjnego oraz treściami zawartymi w programach nauczania klas I-III. Przeznaczony jest do realizacji na zajęciach pozalekcyjnych koła ortograficznego, które odbywają się raz w tygodniu.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Beata Dziurowicz


Zaświadczenie onlinenumer online: 65 gości

reklama