Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3828
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Wykorzystanie programu Impress na lekcjach matematyki

Program Impress to jedna z aplikacji OpenOffice.org. Służy do tworzenia prezentacji bardzo przydatnych na konferencjach, różnego rodzaju kursach doskonalących, w handlu, reklamie, czy w biznesie. Program ten zawiera elementy grafiki wektorowej, możliwość wstawiania wykresów i wiele innych elementów, które można wykorzystać nie tylko w wymienionych wyżej dziedzinach życia, ale również w szkole na lekcjach matematyki. Nauczyciel wykorzystując ten program może stworzyć niepowtarzalną, bardzo ciekawą i wartościową lekcję, umożliwiającą uczniom opanowanie danej partii materiału. Nie tylko nauczyciel może się nim posługiwać. Może to zrobić również uczeń w celu głębszego pojęcia i zrozumienia matematyki.

Impress jest programem o wielu zaletach. W bardzo szybki sposób można wykonać prezentację i ją zmodyfikować w każdej chwili. Można tworzyć prospekty slajdów i do każdego z nich dodać notatki prelegenta. Wstawianie różnego rodzaju dokumentów (np.: z programu Write), arkuszy kalkulacyjnych, wykresów czy grafiki jest standardem. Program daje nam możliwość zapisania w jednym pliku kilku wersji prezentacji. Wstawianie efektów specjalnych, przesunięć czy dźwięku wzbogaca naszą prezentację. Ponadto slajdy można zapisywać w postaci dokumentów HTML, co umożliwia eksportowanie ich w celu rozpowszechniania w Internecie. Zaawansowany sposób formatowania i przekształcania tekstu również daje wyśmienite rezultaty.

Zalety OpenOffice.org wymienione we wstępie i zalety Impress wymienione powyżej powinny zachęcić nauczycieli (i nie tylko), do wykorzystania programu Impress w swojej pracy zawodowej.

(...)

ilustracja

Pełna, bogato ilustrowana publikacja dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

Maria Stasiorowska
Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 w Knurowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 208 gości

reklama