Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4012
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Harmonogram Dni Europejskich

Obchody Dni Kultury Europejskiej przygotowywane były już od początku roku szkolnego w trakcie cotygodniowych spotkań klubu europejskiego. Członkowie klubu gromadzili informacje na temat krajów europejskich, dzielili się nimi, opracowali zasady i kryteria oceny w "Szkolnym Konkursie na Najbardziej Interesującą Prezentację Kraju Członkowskiego Unii Europejskiej".

Następnie przeprowadziłam losowanie nazw krajów członkowskich wśród wszystkich klas, poinformowałam o zasadach i terminie konkursu oraz udostępniłam biuletyny informacyjne o wylosowanych krajach wychowawców.

Członkowie klubu udekorowali szkołę symbolami Unii Europejskiej i flagami krajów członkowskich. Cała społeczność uczniowska, klasy biorące udział w konkursie zakończyły dekoracje symbolami wybranych krajów. Od tego momentu wszyscy uczniowie mogli zwiedzać ekspozycje i zaznajamiać się z kulturą prezentowanych krajów. Na holu mieliśmy możliwość, w bardzo przystępny i ciekawy sposób poznać prezentowany kraj przez dana klasę . Można było zapoznać się nie tylko z sytuacją geopolityczną danego kraju, ale również poznać tajniki kuchni regionalnych, strojów, sztuki, historii oraz najbardziej znaczących symboli, architektury, ważnych zabytków danego kraju.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Justyna Bartkowiak
Szkoła Podstawowa im. Bernarda Chrzanowskiego
w Wojnowicach


Zaświadczenie onlinenumer online: 90 gości

reklama