Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4152
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program pracy koła matematycznego dla klasynbsp;VI

Praca z uczniem zdolnym zawsze była ważna w pracy szkoły. Rozwiązywanie problemów matematycznych jest procesem, dzięki któremu uczniowie mogą przekonać się o sile matematyki, o jej użyteczności na co dzień. Mając do dyspozycji bogatą ofertę literatury pomocniczej, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, zbudowałam program zajęć dla uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej uzdolnionych matematycznie. Program uwzględnia treści obowiązujące w podstawie programowej w zakresie rozszerzającym i dopełniającym oraz treści wykraczające, przydatne w III etapie edukacyjnym.

Uczniowie w pomyślnych dla siebie warunkach będą mogli rozszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zdolności i doskonalić swoje umiejętności. Omawiane będą ciekawe problemy i zadania, z którymi uczniowie nie zetkną się w normalnym toku nauki.

Wspomaganie rozwoju uczniów, kształtowanie umiejętności opisywania sytuacji w języku matematyki, ułatwianie dostrzegania problemów, prowadzenia rozumowań matematycznych, to główne zadania jakie stoją przed nauczycielem.

Stosowanie różnorodnych form zajęć z wykorzystaniem dostępnych środków dydaktycznych ma zachęcić uczniów do poszukiwania różnorodnych rozwiązań, opisywania i przedstawiania swoich pomysłów. Nauczyciel będzie aktywizował uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności.

Aktywny udział w zajęciach koła pozwoli uczniom na uzyskanie lepszych wyników z matematyki oraz na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników w konkursach przedmiotowych. Realizacja zajęć przewidziana jest w wymiarze 1 godziny tygodniowo.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Anna Dorota Skalik
Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie


Zaświadczenie onlinenumer online: 84 gości

reklama