Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4675
rok szkolny
2007/2008

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Scenariusz uroczystości przedszkolnej "Pożegnanie zimy - powitanie wiosny"

Uroczystość "Pożegnania zimy i powitania wiosny", był jednym z elementów Projektu edukacyjnego "Przedszkolak - przyjacielem przyrody". Grupa moich (ubranych tak jak i ja na zielono) dzieci, przygotowała na ten dzień program artystyczny - czyli inscenizacje, wiersze przeplatane piosenkami i zabawami ruchowymi. Dzięki dobrej współpracy z rodzicami, tata Adasia zrobił nam ogromną Marzannę.
Zaprosiliśmy do naszej sali dzieci z całego przedszkola, (których większość też była ubrana na zielono) i rozpoczęliśmy uroczystość.
Na początku zapoznałam naszych gości z historią topienia - palenia Marzanny.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym jak dawniej żegnano zimę i witano wiosnę. Następnie odbyło się widowisko. Po przedstawieniu i powitaniu Pani Wiosny (dziewczynka przebrana za tę postać), dzieci z innych grup zaśpiewały i zatańczyły dla Wiosenki.
Okazało się, że nasz gość przyniósł w koszu zagadki - odwracani. Zadaniem dzieci było odgadnięcie wiosennej zagadki i wybrać odpowiedni obrazek. Następnie musieli odwrócić obrazek, a oczom ukazały się nieuporządkowane cyfry. Wybrany "starszak" musiał uporządkować cyfry wzrastająco i oczom ukazał się napis "JUŻ WIOSNA", który to napis odczytać musiał inny starszak.
W imieniu Pani Wiosny każdej grupie wręczyłam ogromną planszę z wiosennymi zadaniami do wykonania.
Po tej części artystycznej, zaprosiliśmy wszystkich uczestników do wyjscia na podwórko i pod bacznym okiem naszego pana ogrodnika szybko (by nie zanieczyszczać środowiska) spaliliśmy Marzanny - te zimowe panny!

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Violetta Basińska
Samorządowe Przedszkole nr 4 Misia Uszatka
w Kościanie


Zaświadczenie onlinenumer online: 64 gości

reklama