Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
5916
rok szkolny
2008/2009

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Dzień Uśmiechu

Opis apelu okolicznościowego realizowanego w ramach akcji "Stop przemocy. Agresji mówimy nie".

"Witajcie kochani w uśmiechu krainie,
Zupełnie inaczej czas nam tutaj płynie.
Nie ma w niej złości, zawiści i gniewu
Jest za to wesoło, nie brakuje śpiewu"

Dzień Uśmiechu został zorganizowany w naszym ZSP 23 stycznia 2009 r. w ramach akcji "Stop przemocy. Agresji mówimy nie".

W szkole było w tym dniu bardzo wesoło i kolorowo. Chłopcy ubrali się na niebiesko, dziewczynki na różowo, korytarze ozdobione były szkolnymi dowcipami, a w sali klasy VI a można było kupić słodkie pyszności, ciasta, popcorn i wafelki. Podsumowaniem całego dnia i ogłoszonych wcześniej konkursów była wspólna akademia (przygotowana przez autorki artykułu).

W nastrój wprowadziła nas przygotowana w formie multimedialnej "Bajka o zagubionym uśmiechu" oraz inscenizacja "Kraina Uśmiechu" przygotowana przez klasę II b.

Najśmieszniejszą częścią akademii były skecze przygotowane przez klasy IV a i VI b.

Klasa I a przygotowała "Śpiewankę o żartach" z teledyskiem przedstawiającym sceny z życia naszej szkoły. Ostatnią i najbardziej oczekiwaną częścią Dnia Uśmiechu było ogłoszenie wyników konkursu na najbardziej uśmiechniętego ucznia w każdej klasie, oraz najbardziej uśmiechniętego nauczyciela w ZSP Jasienica. Uczniowie w głosowaniu wybrali trzech nauczycieli, którzy ich zdaniem najczęściej się uśmiechają. Wybrani nauczyciele oraz uczniowie zostali udekorowani przez dyr. ZSP Orderem Uśmiechu.

Nagrodzeni zostali także zwycięzcy konkursu plastycznego dla klas I-III pt "W krainie uśmiechu". Cały dzień był bardzo wesoły i radosny, a jego podsumowaniem było hasło "Uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc", które widoczne było przez cały czas trwania przedstawienia. Mamy nadzieję, że do Krainy Uśmiechu wrócimy jeszcze nie raz, bo jeden uśmiech na czyjejś twarzy może sprawić, że życie stanie się dla każdego z nas bardziej kolorowe i radosne. Bo przecież...

"Krainę Uśmiechu ma w sobie każdy z nas,
wystarczy spróbować radośnie spędzać czas.
Mówimy to z nadzieją, że nigdy nie zaginie
uśmiech na wszystkich twarzach,
w całej naszej gminie".

Magdalena Matusiak-Mertens
Katarzyna Łodej
ZSP w Jasienicy


Zaświadczenie onlinenumer online: 176 gości

reklama