Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
6098
rok szkolny
2008/2009

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Przedszkolaki w świecie literatury

Program autorski przeznaczony do realizacji w grupach dzieci 5,6-letnich

Współczesne dzieci dorastają w ubogim językowo środowisku. Rodzice coraz mniej z nimi rozmawiają i mało im czytają. Kontakt z żywym słowem wyparła telewizja, której narzędziem nie jest język, lecz obraz. W efekcie dzieci coraz gorzej znają język, mają problemy z konstruowaniem wypowiedzi, mają mały zasób słów. Tymczasem język jest narzędziem warunkującym sukces w późniejszym życiu.

Przedszkole może i powinno odwrócić ten stan rzeczy, tym bardziej, że w wielu domach dorośli nie stanowią dobrego wzorca w zakresie promowania czytelnictwa, bo sami mało czytają. Przedszkole powinno uzupełniać domowe czytanie, a tam, gdzie całkiem go brak, dać zaniedbanym dzieciom szansę codziennego kontaktu ze słowem pisanym. Mając na uwadze fakt, że nawyki umysłowe, przekonania i system wartości powstają w dzieciństwie postanowiłam podjąć działania przeciwdziałające zaniedbywaniu czytelnictwa.

Mam nadzieję, że proponowany program dydaktyczno-wychowawczy okaże się przydatnym i pomocnym w pracy nauczycieli oraz pozwoli uzyskać im satysfakcjonujące efekty pracy.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Agata Cygan
Przedszkole nr 43 w Krakowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 47 gości

reklama