Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
613
rok szkolny
2003/2004

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Droga do sukcesu w mojej małej firmie

Proces kształcenia młodych ludzi u progu XXI wieku, wstępujących w globalizujący się świat i społeczeństwo informatyczne musi uwzględniać omawianie zagadnień ekonomicznych, w tym wyposażanie ich w minimalne choć kompetencje i umiejętności przydatne w podejmowaniu działalności gospodarczej. Cechą ludzi jest przedsiębiorczość będąca jedną z podstawowych wartości składających się na rozwój zarówno społeczności, jak i jednostek.

Trwają spory specjalistów o możliwości kreowania postaw przedsiębiorczych i zasięg tego rodzaju oddziaływań. Istnieją opinie o przewadze wrodzonych cech nad nabytymi, które tym samym poddają pod wątpliwość kształcenie przyszłych przedsiębiorców, co najwyżej uznając sens ich dokształcania i doskonalenia umiejętności wykorzystania posiadanych zdolności. Spora grupa ekspertów przekonana jest jednak także o znaczącym wpływie odpowiedniej edukacji, kultury i elementów kształtowania określonego stylu życia, który przekazuje się jako wzorce dla przyszłych przedsiębiorców.

W tym kontekście sens rozważania kolejnych etapów na drodze do sukcesu działalności małej firmy wydaje się być właściwą formą kształcenia młodzieży liceum ogólnokształcącego. Ich postawy przedsiębiorcze, wspomagane czynnikami motywującymi o charakterze psychologicznym i społecznym powinny w przyszłości zaowocować osiągnięciem indywidualnych sukcesów, co w konsekwencji spowoduje polepszenie sytuacji gospodarczej gmin i regionów.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Barbara Winkler
Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu


Zaświadczenie onlinenumer online: 56 gości

reklama