Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7360
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Misiolandia - relacja z wystawy

Misiolandia - wystawa zorganizowana przez Bibliotekę Szkolną w Szkole Podstawowej nr 3 w Pcimiu, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, odbyła się w dniach od 26 listopada do 3 grudnia 2007r.

63 osoby przyniosły na wystawę w sumie 133 misie. Były wśród nich Kubusie Puchatki, Misie Panda, a także pluszowe niedźwiedzie.

Największy miś mierzył około 80 cm, najmniejszy zaledwie 4 cm (miś-pacynka na palec).

Najstarsze misie na wystawie liczyły sobie po 28 lat oraz 16 lat.


REKLAMA

Oprócz pluszowych misiów, dzieci miały okazję wysłuchać historii powstania maskotki-misia, opowieści o narodzinach Kubusia Puchatka oraz naszego rodzimego Misia Uszatka. Adresaci wystawy poznali również misie znane dzieciom nie tylko w Polsce - Misia Paddingtona, Coralgola, Misia Yogi.

Opowieści o "słynnych misiach" zilustrowały przygotowane pozycje literatury dla dzieci (np. książki A. A. Milne, Czesława Janczarskiego, Michaela Bonda) oraz czasopismo "Miś" dla najmłodszych czytelników. Przeprowadzono rozmowę na temat naturalnego środowiska życia niedźwiedzi i zaprezentowano literaturę popularnonaukową, w której można szukać wiadomości i ciekawostek o życiu oraz zwyczajach niedźwiedzi.

W zorganizowaniu wystawy pomogła Gminna Biblioteka Publiczna, wypożyczając literaturę "o misiach". Przyjemnością było goszczenie dyrektora tejże placówki w krainie misiów.

Wystawę obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola wraz z wychowawcami. Na pamiątkę wystawy najmłodsi uczestnicy otrzymali kolorowanki z różnymi misiami, które następnie "ubrane w kolory" ozdobiły tablicę biblioteki szkolnej.

Scenariusz wystawy (publikacja nr 7292) do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 8 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Anna Dziadkowiec
Szkoła Podstawowa nr 3
w Pcimiu


Zaświadczenie onlinenumer online: 61 gości

reklama