Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7444
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Ekonomia ciągle w modzie !

Każdy młody człowiek - gimnazjalista - stoi przed ważnym wyborem życiowym, a mianowicie, wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Powinna to być dobrze przemyślana decyzja. Stojąc przed wyborem konkretnego profilu nauczania, uczeń bierze pod uwagę kilka aspektów takich jak: własne możliwości i zainteresowania oraz perspektywy na przyszłość, związane z podjęciem i wykonywaniem wymarzonego zawodu.

Jednymi z najczęściej wybieranych szkół są szkoły o profilu ekonomicznym. Ten typ szkół jest niewątpliwie rozchwytywany przez gimnazjalistów. Choć największą popularność zyskał w latach 1997-2002, to wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.


REKLAMA

Aktualne wyniki badań przeprowadzone przez CBOP (Centralne Biuro Opinii Publicznej) wśród gimnazjalistów dowodzą, że co dziesiąty uczeń zastanawia się nad podjęciem nauki w szkole o profilu ekonomicznym. Jest to spowodowane niewątpliwie możliwościami zawodowymi na polskim rynku pracy. Absolwent technikum lub liceum ekonomicznego, po ukończeniu nauki ma wiele możliwości podjęcia przyszłościowej pracy. Jeżeli po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej zdecyduje się na podjęcie dalszego kształcenia w wyższej szkole o profilu ekonomicznym, ma jeszcze większe szanse na podjecie dobrze płatnej pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego i spełnienia wymarzonych planów.

Ekonomia jest nauką bardzo obszerną, jak również bardzo interesującą. Jest kierunkiem wybieranym przez ambitnych i wytrwałych. To nauka przyszłości, bowiem obejmuje swoim zasięgiem tematy związane między innymi z zakładaniem działalności gospodarczej.

To wspaniały kierunek dla ludzi, którzy nie boja się wyzwań i są spragnieni sukcesu.

Któż z nas nie marzył kiedyś o kierowniczym stanowisku w dużej korporacji, bądź o posiadaniu własnej działalności gospodarczej?

Poznanie ekonomii przybliża i ułatwia planowanie własnego biznesu. Dzisiejszy stan na rynku pracy w Polsce wymaga odważnych zachowań i zdecydowanych działań. Przedsiębiorcy prześcigają się w coraz to nowszych i bardziej rewolucyjnych pomysłach dotyczących własnego biznesu. Coraz częściej okazuje się jednak, że dobre pomysły nie są wystarczające na jego osiągniecie. Zwykle młodym przedsiębiorcom brakuje wiedzy teoretycznej, którą zdobywa się w szkole ekonomicznej.

Sukces ekonomiczny lubi osoby odważne i dobrze wykształcone, ambitne i nie bojące się wyzwań. Zwykle takie osoby zostają "młodymi wilkami" - przedsiębiorcami polskiego i zagranicznego biznesu. Przyszłość naszego kraju zależy właśnie od takich ludzi.

Biorąc pod uwagę wszystkie w/w aspekty ekonomii, tak atrakcyjne dla młodego człowieka, nauka ta nigdy nie straci na popularności i zawsze będzie w modzie.

Lilianna Rękawek


Zaświadczenie onlinenumer online: 65 gości

reklama