Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7688
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Cieszyn - moja mała ojczyzna

Program może być realizowany w ramach zajęć edukacyjnych z klasą, jako poszerzenie wiadomości dotyczących swojego regionu oraz na zajęciach Koła Regionalnego.

Autorski program edukacji regionalnej "Cieszyn - moja mała ojczyzna" oparty jest na podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych. Jednym z celów edukacji na tym etapie jest "wspomaganie wszechstronnego rozwoju ucznia, w tym szczególnie poczucia przynależności do społeczności szkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju". Program ten daje możliwość poznania własnego regionu, wprowadza w życie kulturalne wspólnoty lokalnej, umożliwia kultywowanie tradycji regionalnych oraz wprowadza w zagadnienia dotyczące historii naszego miasta i regionu postaci z nim związanych, najważniejszych miejsc, zabytków oraz legend. Poprzez poznanie różnych kultur i religii kształtuje postawę tolerancji i otwartości wobec innych.


REKLAMA

Program ten ma być podwaliną do świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym, wzbudzania chęci poznania i utożsamiania się z regionem, poprzez stopniowe poznanie historii i tradycji w swoim najbliższym otoczeniu, jakim jest dom rodzinny, szkoła, osiedle, własne miasto, aż do początków historycznej wiedzy na temat państwa.

(...)

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 13 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Joanna Berek
Ewa Drozd
Małgorzata Itner


Zaświadczenie onlinenumer online: 83 gości

reklama