Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7758
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Zieloną Noc

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy "Zieloną Noc". Dzieci miały możliwość spędzenia jej jako jednej z wyjątkowych i niepowtarzalnych nocy. Zostały zapewnione, iż w tym dniu spotka je wiele niespodzianek. Wspólnie przygotowaliśmy się na tę chwilę dekorując salę mnóstwem lampionów, aniołków i innych elementów ozdobnych.

Specyficzne oświetlenie pozwoliło stworzyć tajemniczy i wyjątkowy nastrój. Rodzice zostali p[oproszeni o zgłoszenie swojego dziecka, podanie aktualnego numeru telefonu, oraz dostarczenie śpiwora i artykułów spożywczych na wspólną kolację i śniadanie.

Dnia 27.11.2009 roku tuż po godzinie 1700 pojawili się pierwsi chętni. Rodzice nie ukrywali swojego przejęcia natomiast dzieci będące pod ogromnym wrażeniem pragnęły zdobyć nowe doświadczenie.


REKLAMA

"Zieloną Noc" rozpoczęliśmy od przygotowania posłania, dzieci rozłożyły śpiwory i swoje przytulanki. Po chwili udaliśmy się na salę zabaw. Tam w blasku fleszy i kamer rozpoczęła się niezwykła noc.

Powtarzając słowa przysięgi, dzieci zobowiązały się nie płakać, nie marudzić, nie tęsknić i dobrze się bawić. Z uśmiechem na ustach poznawały kolejne niespodzianki wieczorne. Zabawom nie było końca, dzieci wybierały królową i króla "Zielonej Nocy", bawiły się balonami podczas tańca i wysiadywały olbrzymie jajo, chłopcy uczestniczyli w wyścigach samochodowych, a dziewczynki z opaską na oczach rysowały portret "ufoludka", chętnie przyozdabiały sobie twarz kolorową farbą tworząc ciekawe, niepowtarzalne motywy zwierzęce i roślinne. W tym dniu nie zabrakło także andrzejkowych wróżb, dzieci dowiadywały się, co może spotkać je w przyszłości, jak na imię będzie miała ich sympatia.

Po zabawie tanecznej dzieci zostały zaproszone do odszukania ukrytego skarbu. Drogę do skarbu opisywały informacje zawarte w kopertach rozmieszczonych w różnych miejscach przedszkola. Im większą trudnością było odszukanie kopert, tym większa była radość z ich odnalezienia.

Odczytując zawarte wskazówki i zadania podążały dalej, zbliżając się do celu. Po godzinie poszukiwań dotarły do skarbu wznosząc okrzyk radości. Odnalazły skrzynkę ze znaczkami odblaskowymi, gwizdkami, długopisami, notesikami, czekoladkami i innymi drobnymi słodyczami. Były bardzo zadowolone z osiągniętego sukcesu. Kiedy ciemna noc pojawiła się za oknami, mogliśmy podziwiać pokaz sztucznych ogni. Przyglądaliśmy się fajerwerkom z dużym zainteresowaniem. Po powrocie do sali dzieci odkryły kolejną niespodziankę tort, z fajerwerkami. Ten świecący tort okazał się pysznym dodatkiem, który każdy z ochotą zjadł po kawałku.

Taniec wyzwala pozytywne emocje, więc tanecznym krokiem i w przebraniu rozpoczęliśmy piżmową dyskotekę. Nóżki, rączki tańcowały, dużo ruchu wtedy miały. Po wieczornej toalecie zasiedliśmy do wspólnej kolacji. Jeszcze w pełni sił dzieci rozpoczęły bitwę na poduszki. Radość była wielka, zabawa przednia. I tak tracąc siły powoli wyciszały się i przykładały do swoich pluszaków, chcąc odpocząć. Po chwili usłyszały bajki czytane przez panie i zasnęły błogim snem. Mamy nadzieję, że śniło im się coś przyjemnego.

Rano z uśmiechem na twarzy i śpiewem na ustach zjadły śniadanie i niechętnie, choć sprawnie spakowały swoje śpiwory. Tuż przed przyjściem rodziców otrzymały pamiątkowe dyplomy tej jedynej niepowtarzalnej nocy w przedszkolu.

Plan "Zielonej Nocy"

1. Wspólne przygotowanie sali,
2. Prośba do rodziców,
3. Zbiórka w wyznaczonym miejscu i czasie,
4. Przygotowanie posłania,
5. Złożenie przysięgi,
6. Wybór królowej i króla "Zielonej Nocy",
7. Zabawa z balonami,
8. Wyścigi samochodowe,
9. Portret ufoludka,
10. Malowanie twarzy,
11. Wróżby andrzejkowe,
12. Odszukanie skarbu,
13. Pokaz sztucznych ogni,
14. Degustacja tortu,
15. Piżamowa dyskoteka,
16. Wspólna kolacja,
17. Bitwa na poduszki,
18. Słuchanie bajek i muzyki relaksacyjnej,
19. Wspólne śniadanie,
20. Rozdanie pamiątkowych dyplomów.

Renata Wojtkowiak


Zaświadczenie onlinenumer online: 72 gości

reklama