Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7791
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Sen początkującego literata

Przedstawienie zrealizowane na podstawie poniżej zamieszczonego scenariusza wystawiliśmy w Dniu Europejskim organizowanym w szkole już od lat. Tegoroczny temat Dnia brzmiał: "Poznajmy się - Polska i Polacy w integrującej się Europie", a nadrzędnym celem projektu było pogłębienie wiedzy uczniów o własnym kraju, jego dorobku kultury, sztuki, walorach turystycznych, pięknie przyrody, historii.

Tematem inscenizacji są bohaterowie polskich legend i polskiej literatury. Znane dzieciom postacie i motywy przedstawiłyśmy w nowych sytuacjach. Najważniejsze cele, jakie postawiłyśmy sobie, przystępując do pracy nad scenariuszem, to: rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, podniesienie poziomu umiejętności odczytywania różnych tekstów kultury oraz rozbudzanie wyobraźni dzieci. Obserwacja zachowania widzów oraz rozmowy po przedstawieniu pozwalają nam stwierdzić, że powyżej wymienione cele udało nam się osiągnąć. Pełne zaangażowania i emocji wypowiedzi uczniów świadczyły o ich zainteresowaniu, a wnikliwe analizy losów bohaterów - o poprawnym zrozumieniu treści i dostrzeżeniu sensu zawartego w inscenizacji komizmu sytuacyjnego.

"Sen początkującego literata" to scenariusz, który można wykorzystać przy okazji różnorodnych szkolnych uroczystości. Praca nad nim przynosi wiele satysfakcji, bowiem zarówno aktorzy w czasie prób jak i uczniowie w trakcie przedstawienia bawią się świetnie.


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 18 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Magdalena Bienias
Iwona Zielińska
Szkoła Podstawowa nr 45 w Łodzi


Zaświadczenie onlinenumer online: 121 gości

reklama