Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7893
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza uczniów Państwa placówki do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Ideą przewodnią przedsięwzięcia jest zainteresowanie dzieci otaczającymi je zjawiskami przyrodniczymi i rozwinięcie umiejętności właściwego ich interpretowania. Zadaniem jakie postawili sobie organizatorzy jest także wzbudzenie w dzieciach pasji, dzięki której zrozumieją, że nauka może stanowić ciekawą alternatywę dla gier komputerowych, czy spędzania czasu przed telewizorem. Z pewnością aktywne uczestniczenie w lekcjach, zrobienie kroku bliżej świata, bliżej natury, zrozumienie i poznanie mechanizmów, które rządzą przyrodą - to dobry początek dla każdego ciekawego świata młodego człowieka.

ilustracja

Konkurs organizowany jest po raz czwarty, za każdym razem jako Konkurs Ogólnopolski. Będzie tak jak w poprzednich edycjach przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy z nich to przeprowadzenie prostych doświadczeń naukowych na podstawie opisów przygotowanych przez organizatorów, a drugi rozwiązanie testów w oparciu o przeprowadzone doświadczenia. Zeszłoroczna edycja, objęła swoim zasięgiem szkoły podstawowe i inne instytucje pracujące z dziećmi w wieku 8-12 lat na terenie całego kraju. W czwartej edycji poszerzamy grono odbiorców o uczestników klas pierwszych. Liczymy też, iż nauczyciele biorący udział w "Świetliku" wraz ze swoimi klasami: wzbogacą formy przekazywania informacji dzieciom, spróbują stworzyć nowy kanon nauczania - barwnego i obrazowego, wreszcie że podejmą próby wykorzenienia panującego stereotypu nauczania, opartego na czytaniu i rozwiązywaniu zadań. Poszukując dla naszych najmłodszych obserwatorów przyrody jak najbardziej atrakcyjnej i nowoczesnej formy dla Konkursu nadaliśmy mu charakter internetowy Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik" posiada swoją stronę internetową www.swietlik.edu.pl na której zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogą znaleźć wszelkie potrzebne informacje dotyczące całej inicjatywy, materiały pomocnicze w przygotowaniach do Konkursu. Dokładamy wszelkich starań, by zachęcić naszych młodych uczestników do rozwijania ich niezwykłych inwencji twórczych w Krainie Nauk Przyrodniczych gdzie umiejętność eksperymentowania jest niezbędna.


REKLAMA

Organizatorzy za udział w Konkursie przewidzieli nagrody zarówno dla uczniów, jak i dla szkół. Uczestnicy, którzy znajdą się w gronie najlepszych otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najliczniej uczestniczące szkoły mają szanse na wygranie Warsztatów Przyrodniczych przeprowadzonych na terenie ich siedziby przez pracowników Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz szczegółowymi informacjami na jego temat zamieszczonymi na stronie internetowej Konkursu www.swietlik.edu.pl.Zaświadczenie onlinenumer online: 208 gości

reklama