Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
8321
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Dzień Ekologii na Uczelni Vistula

Oprócz zbiórki makulatury, plastiku i elektro-śmieci na uczestników "Supereco 2011" czekają wiosenne atrakcje. Podczas Supereco 2011 mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami, spróbować swoich sił w karaoke oraz cieszyć się darmową watą cukrową.

Dzień Ekologii odbędzie się 16 kwietnia od godz. 10.00 na Uczelni Vistula (daw. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna) przy ul. Stokłosy 3 - 100m od stacji Metro Stokłosy.


REKLAMA

Inicjatorem Dnia Ekologii na Stokłosach jest Samorząd Studentów Uczelni Vistula w porozumieniu z Polską Izbą Gospodarki Odpadami. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza dzielnicy Ursynów Piotra Guziała i rektora Uczelni Vistula - prof. dr hab. Krzysztofa Rybińskiego. Celem wydarzenia jest promowanie proekologicznych postaw wśród warszawskich studentów i mieszkańców Ursynowa.

Dzień Ekologii jest organizowany przez naszych Studentów - mówi Krzysztof Celuch prodziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych, Socjologii, Turystyki i Rekreacji Uczelni Vistula - Cieszy nas, że młodzi ludzie, którzy kształcą się na naszej Uczelni są odpowiedzialni za środowisko i promują proekologiczne postawy wśród swoich rówieśników. Jednym z celów Uczelni Vistula jest zachęcanie Studentów do własnych inicjatyw i zmieniania otaczającej ich rzeczywistości. Dzień Ekologii jest najlepszym przykładem na to, że w młodych ludziach drzemie potencjał, który należy dopingować.

Podczas Supereco 2011 będzie można wymienić makulaturę, szkło, plastik oraz stary sprzęt elektroniczny na eko-torby, oraz gadżety ufundowane przez sponsorów i Uczelnię Vistula. Oprócz zbiórki odpadów przewidziane są atrakcje dla najmłodszych i tych starszych mieszkańców Warszawy.

Studenci będą promować Dzień Ekologii na Ursynowie między innymi rozdając jabłka z ekologicznej uprawy wraz z informacją o miejscu i terminie zbiórki odpadów.

Uczelnia VistulaZaświadczenie onlinenumer online: 42 gości

reklama