Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9058
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Wyniki konkursu POMOST czyli łagodne przejście dziecka z przedszkola do szkoły i w szkole z klasy III do klasy IV

Podczas XIII Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursie POMOST. Organizatorem konkursu był "Dyrektor Szkoły - miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej" wydawany przez Wolters Kluwer Polska.

Konkurs wygrała praca nadesłana przez zespół nauczycieli z Przedszkola nr 9 w Legionowie za pracę "Pomyślny start - współpraca przedszkola ze szkołą podstawową". Jury konkursu doceniło pracę za bogaty, przemyślany, ciekawy graficznie program współpracy przedszkola z dwiema szkołami podstawowymi. W prezentacji uwzględniono różne płaszczyzny współpracy pomiędzy nauczycielami, dziećmi i rodzicami.

Drugie miejsce ex aequo otrzymały dwie prace, nadesłane przez zespoły nauczycieli ze szkoły podstawowej w Golinie. Pierwsza praca "Małe talenty" to prezentacja uwzględniająca program adaptacyjny dziecka w oddziale przedszkolnym a także konspekty zajęć aktywizujących rodziców do udział m.in. w szkolnych uroczystościach. Druga - "Kolorowe talenty-uwierz we własne siły" - to opis działań podejmowanych w klasach I-III, których celem jest rozwijanie rożnego rodzaju umiejętności np. samodzielności czy współpracy w grupie.


REKLAMA

Trzecie miejsce w konkursie zajął zespół ze szkoły podstawowej nr 111 z oddziałami integracyjnymi w Łodzi. Praca "Śmiałe zuchy, mądre asy - to uczniowie czwartej klasy" to prezentacja połączona z fotoreportażem na temat programu realizowanego w klasach I-III. Praca pokazuje ścisłą współpracę nauczycieli klasy I i IV przez trzy lata nauki dzieci w szkole podstawowej.

Ponadto jury konkursu przyznało 6 wyróżnień dla prac, które miały ciekawą formę, prezentowały nietypowe rozwiązania stosowane w przedszkolach i szkołach.

Fundatorami nagród w konkursie było wydawnictwo Wolters Kluwer Polska, firma BenQ, Grupa Edukacyjna, Egmont Polska, Agraf. Dodatkowo zwycięskie prace zostaną opublikowane na łamach miesięcznika "Dyrektor Szkoły".

Była już druga edycja konkursu POMOST czyli łagodne przejście dziecka z przedszkola do szkoły i oraz w szkole z klasy III do IV. Celem konkursu było upowszechnienie dobrych praktyk już stosowanych w placówkach oświatowych oraz rozwiązań, które mogą być wykorzystywane w szkołach i przedszkolach, aby likwidować bariery, wspierać działania integracyjne pomiędzy przedszkolem, szkołą i samorządami.

Więcej informacji na stronie wwww.dyrektorszkoly.plZaświadczenie onlinenumer online: 150 gości

reklama