Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9121
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Licealiści prowadzą świąteczne lekcje

Uczniowie II klasy, z III LO w Pszczynie o profilu europejsko-językowym. przeprowadzili 21 grudnia 2011 roku lekcje świąteczne w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie, w klasach V i VI. Akcja odbyła się w ramach zajęć z języka angielskiego o profilu rozszerzonym, jaki uczniowie realizują. W trakcie przeprowadzonych lekcji wcielali się w role nauczyciela, uczyli uczniów piosenek angielskich, przeprowadzali rozmaite gry i zabawy językowe.

Akcja ta miała miejsce już w roku poprzednim, i spotkawszy się z dużym entuzjazmem, zachęciła licealistów do ponownego przygotowania i przeprowadzenia świątecznych lekcji w roku bieżącym. Była to dla nich ponownie okazja do tego by zdobyć nowe, ciekawe życiowe doświadczenia.


REKLAMA

Pragniemy podziękować pani Ewie Pławeckiej, nauczycielce języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie za współpracę w ramach przedsięwzięcia, oraz dyrekcji SP 18 i oczywiście III LO - za wyrażenie zgody na przeprowadzenie tych zajęć.

W skład grupy językowej, uczestniczącej w zajęciach świątecznych w pszczyńskiej podstawówce wchodzili: Anna Kołodziejczyk, Agata Wicher, Artur Celer, Anna Sinka, Natalia Bednarek, Elżbieta Dzida, Katarzyna Jaśko, Zuzanna Trębicka, Klaudia Puchałka, Małgorzata Łysień, Martyna Rabaszowska.

20 grudnia 2011 roku uczniowie klasy II B III LO o profilu europejsko-lingwistycznym, wraz z nauczycielką języka angielskiego, panią Bogusławą Wroną, odwiedzili dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie.

Ich celem było przeprowadzenie lekcji z języka angielskiego i była to trzecia lekcja z cyklu (dwie odbyły się w roku poprzednim). Uczniowie, podzieleni na cztery 3-4 osobowe grupy, poprzez wspólną zabawę przybliżali dzieciom elementy języka angielskiego. Tematem grudniowego spotkania były święta Bożego Narodzenia - Christmas. Przedszkolaki uczyły się słówek związanych ze świętami, kolorów oraz piosenki. Wspólnie z uczniami każde dziecko wykonało swojego renifera z papieru a obrysowywanie małych rączek i stopy oraz wyklejanie postaci renifera były nie tylko świetną zabawa ale i dużym wyzwaniem szczególnie dla 3-latków. Gry i różne zabawy umiliły wszystkim dzieciakom przedświąteczny czas. Nie obyło się oczywiście bez niespodzianki. Każdy maluch otrzymał świąteczną kolorowa naklejkę. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie świetnie się bawili i miło spędzali czas. Dzieci poprzez zabawę szlifowały język angielski, a uczniowie naszego liceum zdobyli nowe doświadczenie.

W lekcji wzięli udział: Patrycja Ruman, Karolina Grzyb, Natalia Bortnowska, Małgorzata Mrugacz, Nikodem Łyp, Jędrzej Tomża, Kornelia Łebecka, Sabina Czembor, Emilia Szopa, Joanna Stachowiak, Simona Drzyzga i Judyta Niedźbała.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za ciepłe i pełne serdeczności przyjęcie.

Lucyna Nocoń-Kobiór
Bogusława Wrona
III LO w Pszczynie


Zaświadczenie onlinenumer online: 36 gości

reklama