Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9168
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Dla twórców bajek terapeutycznych

Klęski żywiołowe to częste zjawiska na naszej planecie, Ziemia doświadczała ich od zawsze, ale dopiero od niedawna przekazy komunikacyjne dały na możliwość śledzenia informacji na ten temat niemal bezpośrednio we wszystkich zakątkach świata. Tym samym nie są to już tylko nasze wyobrażenia, ale dokładnie znamy ogrom strat materialnych oraz spustoszenia fizyczne i psychiczne wśród ludności.

W czasie tragicznych wydarzeń w Japonii, a w Polsce przywoływanych wspomnień traum powodzi z poprzednich lat zrodził się pomysł, aby spróbować wesprzeć dzieci, których udziałem stają się te przykre doświadczenia. Serwis ABCbaby ogłosił konkurs pt. "Bajką w tsunami", którego przedmiotem było napisanie własnej, autorskiej opowieści terapeutycznej. Opowieści, która - zgodnie z zasadami bajkoterapii - da dziecku wsparcie w sytuacji klęski żywiołowej. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac, z których cztery okazały się szczególnie warte popularyzacji.

Robimy to poprzez stronę www.bajkawtsunami.pl. Pragniemy rozpowszechnić powstałe teksty, jak również tworzyć kolejne. Zabiegamy o to, by tłumaczyć je na wiele języków - już teraz na naszej stronie można przeczytać nagrodzone teksty w języku: angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim i greckim.


REKLAMA

Zależy nam na dalszych tłumaczeniach. Serdecznie zachęcamy do współpracy na tym polu osoby, które posługują się językami obcymi i chcą pomóc.

Naszym zadaniem jest również rozpowszechnienie tych historii wszędzie tam, gdzie mogą być szczególnie przydatne na całym świecie. Chcielibyśmy dotrzeć do instytucji pomagających osobom poszkodowanym, do osób pracujących bezpośrednio z nimi, a zwłaszcza do tych, którzy udzielają takiej pomocy dzieciom z tych terenów: pedagogów, psychologów. Jeśli znasz takie miejsca, ludzi, napisz do nas o nich.

Chcielibyśmy, by powstawały kolejne teksty terapeutyczne dotyczące tego zagadnienia. Będziemy starać się poszerzać naszą bazę, także o teksty profesjonalnych autorów. Jeśli sam/a chcesz napisać taki tekst - gorąco zachęcamy.

Więcej informacji na stronie www.bajkawtsunami.pl.Zaświadczenie onlinenumer online: 101 gości

reklama