Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9374
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Kobiecość we współczesnym świecie. Społeczno-kulturowy "coming out" lesbijek

Jednym z ciekawych zagadnień ostatnich lat jest obraz kobiety we współczesnym świecie. Naukowcy starają się stworzyć nowy wizerunek nowoczesnej kobiety, porównując ją z obrazami z przeszłości. Dostrzegają również zmiany w samym byciu kobietą, jej rolą w społeczeństwie czy związku.


REKLAMA

W mojej pracy chciałabym przedstawić kobietę, która jest "nowością", w skali społecznej.
Kobieta- lesbijka i jej społeczno- kulturowy coming out, czyli wyjście z ukrycia, będzie tematem przewodnim. Celem tej pracy jest przedstawienie kobiety z innego punktu widzenia, proces pewnego formowania się tej grupy, jej przemiany od najstarszych lat do współczesności.
Nie możliwe jest zaprezentowanie mniejszości seksualnej kobiet w oderwaniu od mężczyzn. Powodem, jest to, że grupa ta stanowi mniejszą część ogółu, co też związane jest z reprezentatywnością badań przeprowadzanych przez naukowców, dlatego też czasami będę odwoływać się od ogólnych zapisów, statystyk, gdzie nie ma rozróżnienia na płeć.
Zadaniem mojej pracy jak już wcześniej wspomniałam jest przedstawienie historycznego rysu, oraz w trzeciej części pracy zaprezentowanie stylu życia, wyglądu, form aktywności w sferze publicznej kobiet homoseksualnych, na podstawie wywiadów z osobami o tej orientacji, literaturze przedmiotu jak i moich własnych obserwacjach.
Nie chciałabym się wgłębiać w psychologiczne determinanty funkcjonowania osób homoseksualnych ani wszelakich konsekwencji, które mogą się wiązać chociażby z akceptacją lub jej brakiem. Pragnę natomiast rzetelnie ukazać nowe oblicze współczesnej kobiety, która być może jest mniej znana, czy też akceptowana. Dzięki możliwości poznania i zaprezentowania fragmentów wywiadów, praca będzie miała charakter poznawczy, a może i edukacyjny.

(...)

Pełna publikacja dostępna bezpośrednio ze stron serwisu:

otwórz (PDF - 152 KB)
lub prawym przyciskiem myszy: Zapisz element docelowy jako...
Do odczytu dokumentu konieczny jest np. program Adobe Reader

Magdalena Ciołak
Zespół Szkół Szpitalnych
w Szczecinie


Zaświadczenie onlinenumer online: 69 gości

reklama