Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9666
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Roczne sprawozdanie z pracy świetlicy szkolnej

W roku szkolnym 2009/2010 w zajęciach świetlicy szkolnej uczestniczyło 69 wychowanków, podzielonych na dwie grupy wychowawcze. Byli to głównie uczniowie z klas I-III oraz oddziału zerowego, których opiekunowie pracują, a w wyjątkowych przypadkach dojeżdżający do szkoły spoza Bolesławca uczniowie z klas IV i V. Z opieki świetlicy korzystali również uczniowie nie uczęszczający na zajęcia religii oraz wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się według planu pracy świetlicy z podziałem na tematy tygodniowe.

Od 8 do 19.02.2009r. w świetlicy odbywała praktykę studentka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, a od końca lutego do końca maja 2010r. studentka z Akademii Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

W miesiącu październiku 2009r. założono dzieciom "Teczki zainteresowań", w których gromadzono ich prace plastyczne, artykuły i zdjęcia z gazet, a także prace wytwórcze związane z ich zainteresowaniami.


REKLAMA

Na przełomie października i listopada 2009 r. dzieci brały udział w zbieraniu kasztanów. Zdobyte w ten sposób pieniądze wykorzystane zostały do wyposażenia pracowni przyrodniczej.

30 listopada 2009r. zorganizowano Andrzejki, a 16.02.2010 r. zabawę karnawałową w świetlicy.

Dzieci uczestniczyły w wycieczkach dydaktycznych:
- 30.XI. wyjście do Bolesławieckiego Ośrodka Kultury na wystawę poświęconą sztuce japońskiej (rysunki, akwarele, drzeworyty, posążki),
- 14.XII udział w wystawie Bolesławieckiego Ośrodka Kultury pt. "Bolesławiecki Plener Ceramiczny",
- 11.I. wyjście do Bolesławieckiego Ośrodka Kultury na wystawę zdjęć i plakatów poświęconych Poli Negri,
- 25.I. wyjście do Muzeum Ceramiki na wystawę stałą (archeologia, ceramika) oraz wystawę szopek bożonarodzeniowych.

W świetlicy odbywały się turnieje podczas których uczniowie mogli nauczyć się i doskonalić umiejętność gry w warcaby, szachy i piłkarzyki:
- od października do grudnia 2009 r. trwały "świetlicowe rozgrywki warcabowe",
- od stycznia do kwietnia 2010 r. wychowankowie rywalizowali w turnieju "Piłkarzyków",
- w maju i czerwcu 2010 r. odbyły się "świetlicowe rozgrywki szachowe".


REKLAMA

Dzieci brały udział w różnorodnych konkursach plastycznych:
- na przełomie września i października 2009 r. w konkursie pt. "Ilustracje do wierszy Wandy Chotomskiej" zorganizowanym przez filię Miejskiej Biblioteki Publicznej, w którym Marlena M. z klasy Ic zajęła III miejsce, a Kornelia R. (Ib) i Daria B. (IIc) otrzymały wyróżnienia,
- w listopadzie 2009 r. w konkursie "Las w moich oczach" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Bolesławiec,
- w grudniu 2009 r. w konkursie "Bożonarodzeniowe aniołki" zorganizowanym przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury,
- w kwietniu 2010 r. w "Konkursie na najwyższą, tradycyjną, bolesławiecką palmę wielkanocną" zorganizowanym przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury,
- w kwietniu 2010 r. w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Kolory wiosny" zorganizowanym przez świetlicę szkolną Zespołu Szkół w Pyskowicach,
- w kwietniu 2010 r. w Międzyszkolnym Konkursie Twórczości Dziecięcej pt. "Latawce, dmuchawce, wiatr" zorganizowanym przez prywatną szkołę podstawową "Oxpress", którego laureatką została Karolina F. z klasy Ib, a ponad to praca Amelki S. (Ib) została zakwalifikowana do wystawy w Miejskim Domu Kultury.

W czerwcu 2010r. wychowawcy świetlicy zorganizowali i przeprowadzili szkolną akcję "Razem pomóżmy powodzianom", podczas której zebrano ponad 70 kilogramów żywności oraz około 20 kilogramów środków chemicznych, które zostały przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas w Bolesławcu.

Edyta Stefan


Zaświadczenie onlinenumer online: 87 gości

reklama