Jak ocenić, czy fotelik dla dziecka do samochodu jest wygodny?

Strona głównaPoradnikiJak ocenić, czy fotelik dla dziecka do samochodu jest wygodny?

Planujesz zakup fotelika dziecięcego do auta? Jedną z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo pociechy podczas jazdy. O tym świadczą m.in. atesty przeprowadzane przez niezależne firmy. Jednak podczas wyboru fotelika do auta trzeba również zwrócić uwagę na wygodę malucha. Tego aspektu się nie bada. Zatem, jak ocenić, czy siedzisko jest komfortowe? Sprawdź te wskazówki!

Artykuł sponsorowany

Wygodny fotelik dziecięcy do samochodu — poznaj najważniejsze aspekty

Zastanawiasz się, co to oznacza, że fotelik dla dziecka do samochodu np. https://danex24.pl/4-foteliki jest wygody? Otóż to taki model, który:

• ma tapicerkę wykonaną z materiału, który jest przyjemny w dotyku i nie podrażnia skóry — bardzo ważne jest, aby był oddychający. Dzięki temu dziecko nie będzie się pocić podczas jazdy autem, co ma duże znaczenie latem;
  • ma miękkie siedzisko — na wygodę malucha wpływa także to, czy nic go nie gniecie. Jeśli jakiś element będzie zbyt twardy, dziecko może mieć bolesne odgniecenia, zwłaszcza po długiej jeździe. Szczególną uwagę zwróć na zagłówek, partie ochrony bocznej oraz miejsca pod kolanami. Te miejsca mają najdłuższy kontakt ze skórą dziecka, dlatego trzeba zadbać o to, żeby były miękkie;
  • ma regulowane oparcie lub możliwość obniżenia siedziska, tak aby maluchowi nie opadała głowa — wiele pociech śpi podczas jazdy autem. Dlatego warto zapewnić dzieciom komfortowe warunki. Nie możesz pozwolić, aby głowa malucha bezwiednie opadała. Jest to nie tylko niewygodne, ale także mocno nadwyręża kręgi szyjne oraz mięśnie szyi. Co więcej, gdy głowa opada w dół, drogi oddechowe są zwężone, co utrudnia dziecku oddychanie. Podczas długiej jazdy to może być niebezpieczne dla jego zdrowia. Dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź, czy można ustawić siedzisko w pozycji, która zapewnia prawidłowe ułożenie głowy malucha.

Podczas zakupu fotelika do samochodu, np. z oferty Danex24, warto dokładnie zapoznać się z opisem produktu. Tam znajdziesz najważniejsze informacje o specyfikacji technicznej, np. o regulowanym siedzisku, funkcji spania, rodzaju wykorzystanej piance czy materiale na pokrowiec.

Aby mieć 100% pewność, że fotelik spełni Twoje oczekiwania i będzie wygodny dla dziecka, umów się na spotkanie w sklepie stacjonarnym. Profesjonalni sprzedawcy nie tylko wskażą Ci najlepsze modele, ale także przymierzą siedzisko do samochodu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że fotelik pasuje do auta, dzięki czemu jest w 100% bezpieczny.

Siedzisko samochodowe może nie tylko chronić przed urazami podczas wypadku, ale także może być komfortowe dla dziecka. Wybierz odpowiedni fotelik, a Twój maluch spędzi podróż w wygodnej pozycji, co znacznie zmniejszy ryzyko, że będzie płakać podczas jazdy. Sprawdź dostępne modele już dziś.