Jak wybierać kosmetyki do twarzy?

Strona głównaPoradnikiJak wybierać kosmetyki do twarzy?

Wybór kosmetyków do twarzy zależy od wielu czynników. To bardzo indywidualna kwestia – najlepiej przetestować na sobie interesujące produkty.

Artykuł sponsorowany

Metoda pielęgnacji twarzy

Dobór produktów w dużej mierze zależy od wybranej metody pielęgnacji twarzy. Obecnie w trendach widzimy wiele nowości, skin streaming to najgorętszy trend w pielęgnacji twarzy. Polega ona na doborze mniejszej ilości kosmetyków wysokiej jakości, które mają działanie nakierowane na konkretne potrzeby skóry. W zależności od tego, na jaką metodę się decydujemy, wybierać będziemy inne rodzaje i ilości produktów. Na przykład w skin streamingu wybierzemy zaledwie kilka kosmetyków, które będą działać oczyszczająco, nawilżająco i zabezpieczą cerę przed promieniowaniem UV. Decydując się na tę metodę, zwracamy również uwagę w szczególny sposób na produkty apteczne o udowodnionym laboratoryjnie działaniu.

Dla każdego coś innego

Reklamy zapewniają nas, że dany produkt jest przełomowy i najlepszy na rynku. Może się zdarzyć, że naszej skórze nie posłuży. Dlaczego? Ponieważ każda cera ma indywidualne potrzeby, uzależnione od jej stanu, ewentualnych uczuleń czy od typu skóry. Dlatego też wybierając produkty, kierujmy się recenzjami i poleceniami, ale w rozsądny sposób. Jeżeli zauważymy, że dany produkt nam nie służy, nie używajmy go na siłę tylko dlatego, że komuś znajomemu bardzo spasował. Może się z kolei okazać, że kosmetyk, który dla naszej koleżanki był nienajlepszym wyborem, dla nas okaże się strzałem w dziesiątkę. Znalezienie idealnej zawartości kosmetyczki odbywa się najczęściej metodą prób i błędów i warto dać sobie na to trochę czasu.

Składy produktów

Bardzo istotne są również składy produktów. Warto uważnie czytać etykiety i mieć świadomość tego, co znajduje się w danym kosmetyku. Wybierajmy kosmetyki bez zbędnej chemii, bazujące na sprawdzonych składnikach, które mają działanie rewitalizujące, odmładzające, nawilżające, oczyszczające. Jeżeli jakiś produkt, na przykład serum z kwasem hialuronowym ma w składzie ten kwas na ostatnim miejscu, możemy mieć pewność, że jest go tak naprawdę bardzo mało, niekoniecznie więc uzyskamy pożądany efekt. Kuszące są produkty naturalne, ale warto mieć na uwadze, że niektóre osoby lubią one uczulać. Dlatego dobrze jest rozważnie testować na sobie nowości.

Kosmetyki kolorowe

Kosmetyki do makijażu to zupełnie inna kategoria. Ich wybór zależy w dużej mierze od naszego gustu lub od typu urody. Niektóre odcienie będą pasować nam bardziej, inne mniej. Wybierając kolorówkę, dobrze jest testować na sobie konkretne odcienie w świetle dziennym. Ma to szczególne znaczenia na przykład w przypadku podkładów, fluidów, które odcinając się na cerze mogą stworzyć bardzo nieestetyczny efekt. Kosmetyki kolorowe dopasowujemy też do cery pod kątem jej typu i konsystencji produktów. Kremowe róże czy rozświetlacze mogą na cerze tłustej wywołać dodatkowo efekt świecenia, z kolei przesuszonej cerze produkty pudrowe w zbyt dużej ilości mogą nie posłużyć – warto mieć na uwadze te indywidualne zależności, wybierając określone kosmetyki. Kierując się kilkoma zasadami bez trudu skomponujemy idealną kosmetyczkę, która pozwoli nam wykonać makijaż na każdą okazję.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj