Jak zadbać o nogi w podróży?

Strona głównaPoradnikiJak zadbać o nogi w podróży?

Długo wyczekiwany urlop nadchodzi. Aby dostać się na miejsce, czeka Cię długa podróż samochodem, pociągiem lub samolotem. Po takiej podróży nogi mogą odmówić posłuszeństwa. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak zadbać o nogi podczas podróży?

Artykuł sponsorowany

Nogi w podróży – skąd te problemy?

Podczas chodzenia, krew w organizmie znacznie szybciej krąży, a pompy mięśniowe w łydce i stopie wspomagają transport krwi do serca. W trakcie długich podróży, system może ulec zakłóceniu. W wyniku długiego unieruchomienia może pojawić się opuchnięcie nóg, drętwienie, uczucie ciężkości w nogach. W ekstremalnych przypadkach mogą pojawić się nawet żylaki. Ta kłopotliwa dolegliwość musi być odpowiednio leczona, aby zapobiec jeszcze poważniejszym problemom.

Dlatego też każda osoba, która decyduje się na długą podróż, powinna zadbać o komfort swoich nóg. Nie tylko osoby zdrowe, które do tej pory nie miały problemów z żylakami, ale przede wszystkim ci, którzy cierpią na żylaki, osoby otyłe, po 50 roku życia, palacze czy osoby z predyspozycjami genetycznymi.

Jak dbać o nogi w podróży?

W trakcie długiego lotu, jazdy pociągiem czy samochodem, należy utrzymywać nogi w odpowiedniej pozycji. Jeśli to możliwe, ułóż nogi trochę wyżej, na podnóżku, nie krzyżuj ich i nie zakładaj nogi na nogę. Warto także zadbać o odpowiedni ubiór w trakcie podróży. Ubranie powinno być luźne i wygodne, niekrępujące ruchów.

Jadąc samochodem, pamiętaj o regularnych postojach, w trakcie których trochę pospacerujesz. W ten sposób pobudzisz układ krążenia do jeszcze lepszej pracy. W trakcie podróży samolotem czy pociągiem warto co jakiś czas wstać, by rozruszać nogi.

W trakcie podróży nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Regularne picie odpowiedniej ilości niegazowanej wody, pomaga w prawidłowej pracy układu krwionośnego.

W niektórych wypadkach nawet najmniejszy ruch może być utrudniony. Dlatego też chcąc zadbać o nogi, warto zaopatrzyć się w podkolanówki uciskowe dla podróżnych, które są dostępne na stronie https://przeciwzylakowe.pl/podkolanowki-uciskowe-dla-podrozujacych. Ich zadaniem jest stymulowanie mięśni łydek i stóp do lepszego krążenia krwi. Pomagają zwiększać ciśnienie krwi, co z kolei przekłada się na sprawniejsze jej krążenie w organizmie. Podkolanówki uciskowe przeciwdziałają pojawianiu się obrzęków i tworzeniu skrzepów. Dzięki nim nawet po długiej podróży nogi są lekkie i wypoczęte.

Dbanie o kondycję naszych nóg w podróży jest bardzo ważne. Warto pamiętać, że każdy ruch może być pomocny, a stosowanie podkolanówek uciskowych pomaga cieszyć się podróżą bez bólu.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj