Jakie kalki do tatuaży wybrać?

Strona głównaPoradnikiJakie kalki do tatuaży wybrać?

Kalki do tatuaży to jedne z podstawowych elementów wyposażenia każdego tatuatora. To one są odpowiedzialne za przenoszenie na skórę naszych wyobrażeń. Obecnie coraz częściej używa się kalek wydrukowanych za pomocą specjalnej drukarki, umożliwiającej wytatuowanie dowolnego miejsca ciała. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kalek? Które z nich tak samo dobrze poradzą sobie podczas ćwiczeń na sztucznej skórze? Podpowiadamy, jakie kalki do tatuażu wybrać.

Artykuł sponsorowany

Rodzaje kalek do tatuaży

Jedną z najczęściej używanych kalek do tatuażu jest kalka hektograficzna, inaczej zwana transferową. Cechuje się dużą czułością na nacisk oraz dokładnością. By na niej pracować, wystarczy tak naprawdę dobry ołówek, długopis oraz kawałek bibuły. To właśnie przy jej pomocy odrysowuje się wzór, który następnie zostanie odbity na skórze.

Kalki do tatuaży dzielimy też na jednorazowe, jak i te wielokrotnego użytku. Drugie z nich z pewnością będą bardziej budżetową opcją dla osób, posiadających studio tatuażu. Jednakże ze względów bezpieczeństwa i higieny, bardziej zalecane są te jednorazowe, z których korzysta tylko jedna osoba.

Czy sama kalka wystarczy?

Przed przeniesieniem wzoru bezpośrednio na skórę, warto wcześniej sprawdzić, czy taki tatuaż na pewno spełni nasze oczekiwania. Z pomocą przyjdzie wówczas sztuczna skóra do tatuażu.

By tatuaż był jak najbardziej precyzyjny, a efekt końcowy okazał się zadowalający, można skorzystać ze specjalnego żelu lub kremu. Pomogą one zachować wszystkie detale i sprawią, że rysunek na skórze będzie bardziej wytrzymały i dopracowany w każdym calu.

Gdzie kupić kalki do tatuaży?

Niezwykle ważne jest to, by kalki do tatuaży kupować ze sprawdzonego źródła, dobrej jakości i od zaufanego producenta. Takimi bez wątpienia są firmy Spirit, Kores oraz Atsui. Mają już ugruntowaną pozycję na rynku i od wielu lat zaopatrują profesjonalne studia tatuażu w swoje produkty.

Jeśli często zamawiasz kalki do tatuaży, dzięki programom lojalnościowym, możesz liczyć na stałe rabaty. Przy określonej kwocie zakupu wysyłka jest całkowicie darmowa, a paczka może trafić do odbiorcy już w następnym dniu roboczym.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj