Kariera w Zarządzaniu oświatą: perspektywy zawodowe i możliwości rozwoju dla absolwentów

Strona głównaPoradnikiKariera w Zarządzaniu oświatą: perspektywy zawodowe i możliwości rozwoju dla absolwentów

Sprawdź, co możesz zyskać kończąc studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie oświatą”. Kto go wybiera i jakie ma następnie szanse na rozwój zawodowy?

Artykuł sponsorowany

W ramach Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA) Polska zajmuje w ostatnim czasie bardzo wysokie miejsce. Oznacza to, że nasz system edukacji oceniany jest jako skuteczny i godny naśladowania. Może jesteś jego częścią i rozważasz zajęcie kierowniczego stanowiska, które pozwala mieć realny wpływ na wiedzę i umiejętności uczniów? Nie boisz się wyzwań i podejmowania ważnych i trudnych decyzji? Jeśli tak, ale brakuje ci jeszcze odpowiednich kwalifikacji, doskonałym wyborem będą studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie oświatą.

Kto może studiować Zarządzanie oświatą?

Kierunek ten został stworzony z myślą o osobach, które mają ambicje zajmować kierownicze pozycje w szkołach oraz innego rodzaju placówkach edukacyjnych. Tego rodzaju stanowiska wymagają ukończenia studiów z Zarządzania oświatą zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji (Dz.U. 2017 poz. 1575).

Warto zaznaczyć, że nie każdy jednak byłby w stanie kierować szkołą. Do tego wymagany jest szereg predyspozycji i umiejętności. Jeżeli jednak jesteś osobą zdeterminowaną, pełną pasji do swojego zawodu, masz poczucie misji i nie boisz się podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach, może to być twoja ścieżka kariery.

Dodatkowe kształcenie pozwoli Ci podnieść swoje kwalifikacje, zyskać wiedzę niezbędną do prawidłowego wykonywania obowiązków zawodowych, ale również zdobyć dokument ukończenia studiów podyplomowych, który jest wymagany dla kadry zarządzającej placówkami edukacyjnymi.

Co można robić po Zarządzaniu oświatą?

Istotnym pytaniem każdego, kto chciałby rozwijać swoją karierę w branży oświatowej, jest: jakie korzyści płyną z ukończenia studiów podyplomowych z Zarządzania oświatą? To kierunek, dzięki któremu możesz się starać o stanowisko dyrektora lub vice w szkole, czy placówce opiekuńczo – wychowawczej, w kuratorium oświaty, instytucjach samorządu terytorialnego, innych instytucjach rządowych zajmujących się oświatą.

W trakcie studiów nauczysz się nie tylko realizować cele danej placówki, ale również sprawnie zarządzać jej budżetem, analizować potrzeby oraz umiejętnie kierować całą instytucją, zarówno jej pracownikami.

Gdzie studiować Zarządzanie oświatą?

Najlepszym wyborem będzie sprawdzona uczelnia o doskonałej renomie, która w dodatku oferuje wygodny tryb online. Godnym polecenia miejscem jest Centrum Kształcenia Podyplomowego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Studia podyplomowe z Zarządzania oświatą trwają 2 semestry, obejmują 260 godzin zajęć, które odbywają się w trybie zdalnym. Ułatwia to pogodzenie nauki z pracą zawodową, a także obowiązkami rodzinnymi i rozwijaniem pasji. Nie musisz dojeżdżać na uczelnię, dostosowywać się do planu. Co istotne, czesne w AHE możesz płacić w comiesięcznych 8 ratach.

Opiekun kierunku Zarządzanie oświatą

Opiekunem kierunku jest mgr Katarzyna Paliwoda – pedagog o wybitnych osiągnięciach, wykładowczyni, edukatorka, dyrektorka, która od wielu lat zachwyca swoim sercem oraz kreatywnością. Od dekady jej nazwisko widnieje w polskim wydaniu Międzynarodowej Encyklopedii WHO is WHO jako osoby mocno zasłużonej w polskiej oświacie. To kobieta, która pracuje z ogromną pasją, wiarą w ludzi i ponadprzeciętną pozytywną energią.

Program Zarządzania oświatą w Centrum Kształcenia Podyplomowego

Program studiów jest całkowicie zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Warto zwrócić uwagę na to, że został dostosowany do aktualnych potrzeb i sytuacji w oświacie. Obejmuje wszystkie zagadnienia, z którymi może się spotkać dyrektor szkoły lub inny członek kadry zarządzającej w tej branży. W połączeniu z wybitnymi wykładowcami o ogromnej praktyce, uczestnicy tego kierunku mogą liczyć na jak najlepsze przygotowanie merytoryczne, ale też dużą dawkę wiedzy praktycznej, popartej życiowym doświadczeniem. Absolwenci zyskają kompetencje do kształcenia oraz rozwoju zawodowego nauczycieli, jak również organizacji edukacyjnych.

Sami słuchacze o kierunku wypowiadają się tak:

Dziękuję za nieocenioną wiedzę, przekazane doświadczenia, życzliwość i opiekę podczas realizacji studiów.

Jolanta Kasińska-Wajcht

Zapoznaj się ze szczegółami programu studiów z zZrządzania oświatą, opiniami tych, którzy z niego skorzystali i zapisz się na najbliższy semestr przez stronę: https://www.ckp-lodz.pl/studia/129/online/zarzadzanie-oswiata-100-studia-online.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj