Laminowanie brwi w Krakowie — ile kosztuje, na czym polega, czy warto?

Strona głównaPoradnikiLaminowanie brwi w Krakowie — ile kosztuje, na czym polega, czy warto?

Zabieg laminowania brwi to coraz częstszy wybór w salonach kosmetycznych. Ta usługa pozwala na wydobycie ich najlepszego kształtu oraz utrwalenie go na dłużej. Ile trzeba zapłacić za laminowanie brwi, jak długo trwa zabieg i czy warto się na niego zdecydować? Odpowiadamy.

Artykuł sponsorowany

Piękne zadbane brwi potrafią być naprawdę trudne do osiągnięcia. Nawet jeśli często je regulujemy, potrafią z nami nie współpracować i regularnie wymagać stosowania kosmetyków do stylizacji. Można jednak z tym walczyć, właśnie poprzez laminację brwi.

Na czym polega laminowanie brwi?

Zabieg laminacji brwi polega na nadaniu nowego kształtu poprzez specjalne ułożenie włosków, które je tworzą, a także późniejsze ich utrwalenie. Do osiągnięcia takiego efektu wykorzystywane są specjalne preparaty. Te pozwalają na odpowiednie ułożenie włosków w taki sposób, aby nie powracały one do swojego pierwotnego kształtu. Bardzo ważne jest, by na zabieg laminacji brwi decydować się tylko w tych salonach, które korzystają ze sprawdzonych preparatów. Tylko wtedy laminacja jest w pełni bezpieczna dla brwi i otaczającej je skóry.

Bardzo często do laminacji wykorzystywany jest kwas tioglikolowy. To specjalny związek, który sprawia, że łuska włosa zostaje otwarta. Dzięki temu włoski są bardziej elastyczne i można je zaczesać je w odpowiednim kierunku. Wtedy kosmetyczka jest w stanie nadać brwiom pożądany kształt.

Po zakończeniu zabiegu brwi nie wymagają już mocnego makijażu. Po oczyszczeniu twarzy najczęściej wystarczy przejechać po nich jedynie lekko specjalną szczoteczką, by je nieco poprawić, kiedy po kontakcie z wodą się źle ułożą.

Czy warto zdecydować się na laminowanie brwi?

Taki zabieg to świetny pomysł zwłaszcza dla osób, których brwi są grube i gęste. Po dobrze wykonanej laminacji nawet bardzo niesforny włos będzie się świetnie układać. Dzięki temu nie trzeba będzie poświęcać tyle czasu na ich makijaż podczas przygotowywania się do wyjścia z domu.

Efekty laminacji utrzymują się nawet do 6 tygodni więc zabiegu, nie trzeba bardzo często powtarzać. Okres, w którym można liczyć na pożądany kształt brwi, zależy jednak od indywidualnych czynników. Wpływa na to przede wszystkim szybkość wzrostu włosa. Im szybciej rosną brwi, tym szybciej trzeba będzie powtórzyć laminację.

Przeciwwskazania do laminowania brwi

Przed wykonaniem zabiegu laminacji brwi trzeba też zapoznać się z przeciwwskazaniami. Niektóre z nich to:

 • alergie na składniki preparatów do brwi
 • ciąża
 • przycięte brwi
 • przyjmowanie silnych leków lub antybiotyków
 • laminacja wykonana w ciągu ostatnich kilku tygodni
 • świeżo opalona skóra
 • choroba
 • stany zapalne lub grzybicze
 • podrażnienia skóry
 • trądzik i opryszczka
 • brak włosów brwi lub mała ich ilość
 • zły stan brwi
 • świeżo wyregulowane brwi

Ile kosztuje laminowanie brwi?

Cena za laminowanie brwi zależy od miasta, a także wybranego salonu kosmetycznego. Z reguły koszt w większych aglomeracjach jest wyższy. Z tego powodu za laminowanie brwi w Krakowie przykładowo w https://fastlinestudio.pl/cennik/laminowanie-brwi/ trzeba po prostu zapłacić więcej niż w mniejszych miejscowościach w okolicy. Koszt z reguły mieści się jednak w zakresie od 100 do 200 złotych.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj