Majtki bezszwowe a zdrowie: Czy są bezpieczne?

Strona głównaPoradnikiMajtki bezszwowe a zdrowie: Czy są bezpieczne?

Bieliznę można nazwać najważniejszą częścią garderoby, ponieważ znajduje się najbliżej skóry. Dobór odpowiednich majtek i biustonoszy może stanowić wyzwanie. Oprócz kwestii takich jak aktualna moda, czy popularne wzory, kwestia zdrowia pozostaje najistotniejsza. Z poniższego artykułu dowiesz się, czy majtki bezszwowe są bezpieczne i dobre dla zdrowia.

Artykuł sponsorowany

Z jakiego materiału wykonane są majtki bezszwowe?

Przy produkcji bielizny bezszwowej przy użyciu szydełkarek cylindrycznych, z powodzeniem wykorzystuje się w większości poliamid (znany także jako nylon). Poliamidy występują naturalnie w przyrodzie (np. wełna, czy len) ale w kontekście przemysłu odzieżowego, używając określenia poliamid, odnosimy się do tych otrzymywanych drogą syntetyczną.

Poliamid na metkach ubrań oznacza włókna syntetyczne. Zdobyły popularność w produkcji pończoch, a następnie zaczęły być wykorzystywane do tworzenia także innych części garderoby. Jest trwały i elastyczny, dlatego świetnie sprawdza się w produkcji bielizny, która musi dopasowywać się do ciała.

Majtki bezszwowe wykonywane są głównie z poliamidu, ale konieczna jest domieszka elastanu i bawełny (najlepiej organicznej). Bez tych dodatkowych składników, materiał w pełni syntetyczny byłby zbyt sztywny i nie układałby się tak dobrze. W okolicy krocza wykorzystuje się też wkładki bawełniane, aby to właśnie one miały styczność z okolicami intymnymi. Dzięki takim wkładkom ciało może swobodnie oddychać i nie utrzymuje się wilgoć, która mogłaby zaszkodzić tym niezwykle delikatnym częściom ciała.

Różne modele majtek bezszwowych

Czy poliamid jest bezpieczny dla zdrowia?

Poliamid jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Materiały pochodzące ze sprawdzonych źródeł są przetestowane i dopuszczone do produkcji przez odpowiednie organy państwowe.

Majtki bezszwowe nie posiadają gumek, ani szwów, które mogłyby uciskać na linii brzucha i w pachwinach. Są także wolne od wszelkich koronek i wystających ozdób, które czasem powodują otarcia okolic intymnych. Z tego względu mogą być też postrzegane jako bardziej bezpieczna bielizna, niż majtki innego typu posiadające wyżej wymienione cechy charakterystyczne.

Warto podkreślić, że od każdego typu bielizny ciało musi odpocząć. Noc jest czasem ukojenia nie tylko układu nerwowego, ale też ciała. Koniecznie śpij w piżamie lub nago, lub w koszuli nocnej bez majtek, ani biustonosza, aby Twoje okolice intymne miały szansę “oddychać”.

Modelka w czarnej bieliźnie

Na co zwrócić uwagę kupując majtki bezszwowe?

Odpowiedni rozmiar majtek jest kluczem do komfortu ich użytkowania. Bielizna seamless jest elastyczna i miękka w dotyku, więc z powodzeniem dopasowuje się do ciała. Szeroka rozmiarówka dostępna w większości sklepów pozwala na wybranie odpowiedniego rozmiaru, a to z kolei pozwoli na korzystanie z pełnego potencjału bielizny, dając wygodę swobodnego poruszania się.

Kolejnym aspektem, który jest istotny przy wyborze majtek jest ich fason. Figi, zarówno z wysokim stanem, czy niskim są całkowicie bezpieczne i możesz nosić je na co dzień. Natomiast zwróć uwagę na używanie stringów najczęściej co kilka dni, aby nie nabawić się otarć okolic intymnych. Spośród dostępnych na rynku stringów, te bezszwowe są najmniej inwazyjne, ze względu na brak obszyć i miękkość materiału. 

Wybierając majtki bezszwowe należy zatem zwrócić uwagę na skład i pochodzenie wykorzystanych materiałów. Jeśli w składzie jest domieszka bawełny, to koniecznie organiczna i certyfikowana. Najlepiej postawić na polskich producentów, którzy prawnie zobligowani są do przestrzegania wytycznych Unii Europejskiej, na przykład w zakresie importu bawełny. To ważny aspekt, ponieważ w Chinach praktykowane jest niewolnictwo w regionie najbardziej znanym właśnie z wytwarzania bawełny. Kupuj świadomie i lokalnie, aby nie tylko zmniejszać ślad węglowy, ale także nie wspierać nielegalnych ośrodków pracy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj