Outsourcing programistów

Strona głównaPoradnikiOutsourcing programistów

Technologia informacyjna, w skrócie IT, to dziś podstawa funkcjonowania niemal każdego biznesu. Niestety jej wdrażanie i rozwijanie pociąga za sobą ogromne koszta, dlatego wiele firm, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw, stara się szukać oszczędności w tym obszarze. Jednym z najlepszych sposobów na ich osiągniecie jest outsourcing IT, w tym outsourcing programistów.

Artykuł sponsorowany

Na czym polega outsourcing IT i co obejmuje? 

Outsourcing IT oznacza strategiczne przeniesienie zadań związanych z obsługą systemów informatycznych na specjalizującą się w takich usługach firmę zewnętrzną. W praktyce wygląda to tak, że zleceniodawca (firma potrzebująca wsparcia IT) zgłasza się do zleceniobiorcy (firmy świadczącej wsparcie IT) z prośbą o pomoc w realizacji konkretnego projektu, na przykład stworzenia aplikacji mobilnej, i w odpowiedzi otrzymuje wyspecjalizowany w tym zakresie zespół programistów. Mogą oni pracować in situ lub w trybie zdalnym, krótko- lub długoterminowo, w zależności od potrzeb zleceniodawcy i jego możliwości finansowych. Ich obowiązki też są dostosowywane do wymogów konkretnej sytuacji i w związku z tym obejmują różnorodne zadania, od projektowania stron internetowych po administrowanie bazami danych, a gdy zajdzie taka konieczność, są odpowiednio skalowane. Ta elastyczność to jedna z wielu zalet współpracy outsourcingowej i główny powód, dla którego outsourcing programistów stał się tak popularny.

Czy outsourcing programistów się opłaca? 

Zdecydowanie! Wynajem niezależnych specjalistów, nawet w ramach stałej współpracy, jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż zatrudnienie ich na cały etat, outsourcing programistów z powodzeniem realizuje więc swoje główne założenie, jakim jest redukcja kosztów związanych z wdrażaniem i rozwijaniem technologii informacyjnych. Warto dodać, że decydując się na takie rozwiązanie, przedsiębiorcy mogą obniżyć wydatki z budżetu nie ryzykując jednocześnie spadku jakości i wypracowanych standardów, ponieważ dobre, renomowane firmy outsourcingowe, takie jak commoditech.pl, zatrudniające najlepszych ekspertów z branży IT, gwarantują zawsze najwyższą jakość wykonywanych usług.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj