Szybka metamorfoza drewnianych płotów i metalowych ogrodzeń

Strona głównaPoradnikiSzybka metamorfoza drewnianych płotów i metalowych ogrodzeń

Ogrodzenie Twojego domu ma duży wpływ nie tylko na estetykę całej posesji, ale także na to, jak czujesz się w swoim ogrodzie. Szukasz prostego sposobu na odnowienie starego płotu z drewna lub metalu? Taka praca wcale nie musi być skomplikowana. Łatwo możesz przeprowadzić szybką metamorfozę, która odmieni wygląd oraz zabezpieczy ogrodzenie na długie lata. Wystarczy dobra emalia do drewna i metalu, trochę wolnego czasu oraz odrobina zapału. Odnów z nami swój płot!

Artykuł sponsorowany

Przygotowanie powierzchni

Zanim sięgniesz po pędzel i emalię, upewnij się, że powierzchnia ogrodzenia jest odpowiednio przygotowana. Oczyść drewno z wszelkich zabrudzeń i starej farby, używając np. papieru ściernego. W przypadku metalu, usuń ogniska korozji oraz łuszczącą się powłokę np. za pomocą drucianej szczotki. Następnie całość przeszlifuj, odpyl i odtłuść.

Podłoże przeznaczone do malowania powinno być czyste i suche. Bez względu na to, czy malujesz ogrodzenie z drewna, czy z metalu, powinno być ono także zagruntowane odpowiednim impregnatem (w przypadku drewna) lub podkładem antykorozyjnym (w przypadku metalu).

Wybór produktu do malowania

Gdy powierzchnia jest już gotowa, przejdź do wyboru odpowiedniej emalii. Dziś są już dostępne uniwersalne produkty, nadające się zarówno do malowania drewnianych, jak i metalowych elementów na zewnątrz oraz wewnątrz domów. Jednym z nich jest szybkoschnąca emalia do drewna i metalu Dekoral Do Dzieła! (www.dekoral.pl). Wyróżnia się ona specjalną formułą, która zapewnia wysoką przyczepność oraz niezwykłą odporność powłoki. Jednocześnie, jest łatwa w aplikacji i czyszczeniu, a także świetnie znosi działanie czynników atmosferycznych. Pamiętaj, aby w razie potrzeby do emalii dobrać wspomniany wcześniej impregnat lub podkład antykorozyjny – pomogą Ci w tym wskazówki na opakowaniu produktu.

Kreatywny dobór kolorów

Wspomniana emalia szybkoschnąca na różne powierzchnie Dekoral Do Dzieła! dostępna jest w 21 kolorach i dwóch efektach wykończenia (satyna lub mat). Daje Ci to spore pole do popisu w pracach renowacyjnych. Twój odświeżony płot może z daleka przyciągać wzrok oryginalnym kolorem. Jeśli jednak zależy Ci na klasyce, dobrym pomysłem do malowania drewnianego ogrodzenia może być głęboki odcień brązu. W przypadku metalowych ogrodzeń, popularne są dziś także eleganckie barwy, takie jak czerń, grafit czy antracyt.

Sposób aplikacji

Odpowiednia technika malowania ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego efektu. Emalia do drewna i metalu Dekoral Do Dzieła! ułatwi Ci pracę, ponieważ zapewnia doskonałe krycie. Możesz nakładać ją pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Przed użyciem emalię dokładnie wymieszaj, a podczas malowania staraj się unikać smug oraz aplikowania zbyt dużych ilości produktu. Po przeprowadzeniu metamorfozy ogrodzenia pamiętaj o regularnej konserwacji, która pozwoli Ci zachować piękno powstałej powłoki przez długi czas.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj