Wycena i nadanie przesyłki kurierem – podpowiadamy, jak zaoszczędzić!

Strona głównaPoradnikiWycena i nadanie przesyłki kurierem – podpowiadamy, jak zaoszczędzić!

W dobie dynamicznego rozwoju sektora e-commerce wysyłka paczek kurierskich stała się nieodłącznym elementem codziennego życia Polaków. Wybierając dostawę tego typu, nie tylko zyskujemy wygodę, ale także możemy skorzystać z różnorodnych usług i opcji dostosowanych do naszych potrzeb. Oferty różnych dostawców różnią się między sobą parametrami i ceną. Którą z nich wybrać, aby zaoszczędzić? Podpowiadamy!

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie opakowanie może zminimalizować koszty przesyłki kurierskiej

Opakowanie przesyłki kurierskiej ma zapewnić bezpieczeństwo produktów podczas transportu. Z tego względu bardzo ważne jest użycie trwałych materiałów, takich jak solidny karton czy folia ochronna typu stretch.

Warto przy tym pamiętać, że cena usługi przewozu będzie uzależniona także od rozmiarów załadunku. Wszystkie firmy w Polsce stosują taryfikację opartą na gabarytach, co związane jest z optymalizacją zajmowanego miejsca w pojazdach dostawczych.

Chcąc zminimalizować koszty usług kurierskich, należy dopasować karton do rzeczywistych rozmiarów produktu. Eliminacja zbędnych warstw opakowania to także działanie przyjazne dla środowiska.

Wybór firmy kurierskiej – różnice potrafią być znaczące

Rynek oferuje wiele rozwiązań, cechujących się różnorodnymi zmiennymi i kosztami. Przed dokonaniem wyboru konkretnej firmy, warto porównać oferty konkurencji.

Jedne marki będą nieco tańsze przy przesyłkach umieszczonych w kopercie kurierskiej, podczas gdy kolejne wyspecjalizowały się w nadaniach palet przemysłowych i to tam potrafią zaoferować niedostępny gdzie indziej cennik. Różnice są jeszcze większe, gdy interesuje nas transport poza granice Polski. Skąd wiedzieć, która alternatywa będzie najtańsza? Warto skorzystać z nadania przesyłki kurierem na shipcenter.pl.

Serwis pośredniczy w realizacji usług największych polskich marek. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymujemy kompleksową ofertę z transparentnym systemem wyceny. Po wprowadzeniu podstawowych parametrów paczki otrzymujemy wykaz firm, które podejmą się wykonania transportu. Nadanie odbywa się poprzez zamówienie kuriera lub pozostawienie przesyłki w punkcie nadawczym. Broker przesyłek to usługa pozwalająca zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wybór usług dodatkowych – czy to się opłaca?

Przesyłki kurierskie zagraniczne i krajowe obok standardowego dostarczenia paczek z punktu A do punktu B, oferują także szereg innych opcji dla swoich klientów.

Na długiej liście możliwości widnieją:

  • dodatkowe ubezpieczenie przesyłki – kwota zabezpieczenia może wzrosnąć nawet do 50 000 złotych,
  • odbiór za pobraniem,
  • potwierdzenie doręczenia przesyłki kurierskiej (w wersji elektronicznej lub papierowej),
  • powiadomienia SMS o etapie realizacji usługi,
  • zwrot potwierdzonych dokumentów, który polega na dostarczeniu nadawcy przesyłki podpisanych dokumentów,
  • gwarancja doręczenia następnego dnia roboczego do godziny 9 lub 12.

Wybór każdej z tych opcji pociąga za sobą zwiększenie kosztów całej usługi. Należy dokładnie przeanalizować niezbędność takiego rozwiązania.

Zamówienia pakietowe dla firm

Przedstawiciele biznesu często wysyłają kilkanaście, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset przesyłek miesięcznie. Przy tej skali działalności bardzo ważny jest każdy rabat, jaki można otrzymać. W sieci znajdują się oferty, które w ramach jednej opłaty proponują większą ilość usług. Im dłuższa współpraca z daną marką, tym i niższe ceny jednostkowe dla przesyłek krajowych i zagranicznych. Potencjalne oszczędności w skali roku mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Przykładowy cennik przy wysyłce 50 paczek kurierskich w miesiącu.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj