Wynajem samochodów dla firm

Strona głównaPoradnikiWynajem samochodów dla firm

Twierdzenie, że samochód jest niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej, czy też w życiu codziennym jest truizmem. Rzecz w tym, że w obu przypadkach trzeba dysponować sporymi środkami finansowymi, dzięki którym można nabyć wymarzone auto, czy to nowe, czy choćby używane. Czy na pewno? Istnieje możliwość dysponowania samochodem, nawet w przypadku braku odpowiedniej zdolności finansowej. Wynajem samochodu jest nie tylko najprostszym sposobem na posiadanie środka lokomocji, lecz także przy ekonomicznej eksploatacji może się stać źródłem poważnych oszczędności. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą wynajem samochodu?

Artykuł sponsorowany

Z artykułu dowiesz się między innymi:

 • Czy opłaca się wynajmować auto?
 • Czym jest wynajem długoterminowy samochodu na firmę?
 • Gdzie szukać najlepszych ofert wynajmu samochodu?

Czy opłaca się wynająć samochód? 

Wynajem samochodu jest usługą skierowaną do wszystkich, którzy cenią sobie komfort, wygodę, luksus i swobodę. Wypożyczenie auta niejako zwalnia użytkownika z obowiązku ponoszenia opłat eksploatacyjnych z wyjątkiem kosztów paliwa. Inaczej, aniżeli w przypadku zakupu samochodu na kredyt, nie ma mowy o analizie instytucjonalnej stanu finansów, historii kredytowej itp.

Wypożyczenie samochodu w żaden sposób nie jest tożsame z kredytowaniem. Innymi słowy, osoby, którym w przeszłości zdarzyło się zapomnieć uiścić opłatę za bilet parkingowy, nie muszą obawiać się negatywnej weryfikacji krajowego rejestru dłużników.

Więcej! Wypożyczalnia samochodów oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z marek, modeli i klas samochodów, na które w innym przypadku nie mogliby sobie pozwolić!

Wynajem długoterminowy dla podmiotów gospodarczych 

Co do zasady usługa nie różni się od wynajmu długoterminowego dla osób prywatnych. Opłata abonamentowa nie obniża wartości przedsiębiorstwa, nie jest też zobowiązaniem rejestrowanym, zatem nie wpływa na zdolność kredytową. Ważne! Umowa wynajmu samochodu w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej wypełnia przesłanki pozwalające na zaliczenie jej w koszty uzyskania przychodu. Równie korzystnie potraktowane są koszty paliwa oraz pomniejszenie podatku VAT.

Przeglądy serwisowe, wymiana ogumienia, ubezpieczenie samochodu, rejestracja nowego auta czy wreszcie rozliczanie ewentualnych szkód pozostaje w gestii firmy wynajmującej. Jedynym obowiązkiem najemcy jest jedynie systematyczne regulowanie comiesięcznych rat i tankowanie paliwa.

Wynajem długoterminowy w MobiCars – zalety:

 • Brak wpłaty początkowej;
 • Stałe i niskie raty miesięczne;
 • Dobór samochodu do aktualnych potrzeb;
 • Brak opłat ubezpieczeniowych;
 • Brak opłat serwisowych;
 • Wymiana pojazdu po zakończeniu umowy;
 • Możliwość odliczenia 100% opłaty wstępnej;
 • Pełna obsługa serwisowa (w cenie wynajmu), niedostępna przy leasingu i kredycie;
 • Możliwość odliczenia 100% miesięcznej opłaty za wynajem (limit 150 000 PLN netto).

I wiele innych.

Wiele osób ceni sobie także fakt, że nie ma konieczności poszukiwania nabywcy używanego samochodu, w przypadku zmiany preferencji co do wielkości auta, przeznaczenia czy też wyposażenia.

Kalkulator wynajmu długoterminowego w MobiCars 

Aby ułatwić dobór najwłaściwszych samochodów, MobiCars przygotował dla swoich klientów prosty i funkcjonalny kalkulator wynajmu długoterminowego, na podstawie którego w ciągu zaledwie kilku minut można dokonać stosownych wyborów, uwzględniając między innymi:

 • okres wynajmu;
 • liczbę wymaganych samochodów;
 • przewidywany pakiet kilometrów;
 • klasę samochodu.

Wprowadzenie odpowiednich danych pozwala szybko i precyzyjnie przenieść się do wymaganego segmentu. Po tym pozostaje już tylko zawarcie umowy, czego można dokonać drogą elektroniczną lub w siedzibie Twojej firmy. Szukasz samochodu do użytku prywatnego lub firmowego? Sprawdź ofertę MobiCars już dziś! Wypożyczalnia zaprasza do swoich oddziałów na terenie całego kraju. Filie MobiCars zlokalizowane są w Warszawie i okolicach (Legionowo, Piastów, Serock, Pruszków, Ząbki, Piaseczno, Marki, Nowy Dwór Mazowiecki), Katowicach, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Radomiu, Toruniu, Lublinie, Łodzi oraz Kielcach.

Zapraszamy do placówek MobiCars.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj