Inwestycja w zdrowie jamy ustnej – dlaczego warto jest kupić wysokiej jakości szczoteczkę soniczną?

Strona głównaZdrowieInwestycja w zdrowie jamy ustnej – dlaczego warto jest kupić wysokiej jakości...

Zdrowie jamy ustnej jest bezcenne! Wielu ludzi jednak przekonuje się o tym dopiero wtedy, gdy je traci. Aby zadbać o nasze uzębienie w najlepszy możliwy sposób, trzeba zapewnić mu kompleksową pielęgnację. Taka właśnie odbywa się przy zastosowaniu szczoteczki sonicznej. Zapoznaj się z treścią naszego artykułu, a dowiesz się, dlaczego warto jest kupić wysokiej jakości szczoteczkę soniczną.

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, w jaki sposób działa szczoteczka soniczna? Jest to urządzenie, którego działanie opiera się o technologię fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Hz. Dzięki temu jest ono w stanie wytworzyć 48 000 ruchów wymiatających na minutę pracy, co odpowiada liczbie 96 000 ruchów sonicznych. Szczoteczki soniczne posiadają główki czyszczące o podłużnym kształcie, dzięki czemu mogą one obejmować kilka zębów jednocześnie.

W trakcie pracy szczoteczki sonicznej dochodzi do zjawiska, które niektórzy nazywają kawitacją. Ślina, pasta do zębów oraz woda łączą się ze sobą, w wyniku czego powstają mikrobąbelki, które następnie rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, oczyszczając nawet trudno dostępne miejsca z bakterii, osadów i resztek pożywienia. Warto nadmienić, iż drgania generowane przez główkę czyszczącą urządzenia trafiają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włosia, co sprawia, że nie ścierają nieczystości w sposób mechaniczny, a więc nie niszczą szkliwa zębowego oraz nie podrażniają dziąseł. 

Szczoteczka soniczna zbudowana jest z rękojeści oraz główki, która umieszczona jest na jej końcu. W środku znajdują się następujące elementy: silniczek elektryczny, elektryczna płyta sterownicza, akumulator, przycisk do włączania i wyłączania oraz cewka indukcyjna ładowarki. Na obudowie szczoteczki sonicznej obecne są diody, czasomierze, a także wyświetlacz. Tego typu urządzenia zazwyczaj wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, końcówki wymienne dostępne w zestawie, a także funkcje zapewniające komfort użytkowania, takie jak np. czasomierze.

Jakie są zalety szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna posiada bardzo wiele zalet i jednocześnie niewiele wad. Nie trzeba się starać, aby wymienić korzyści związane ze stosowaniem tego przyrządu. Oto one:

 • poprawa zdrowia zębów
 • poprawa zdrowia dziąseł 
 • długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej
 • kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu
 • kilka końcówek wymiennych o różnym przeznaczeniu
 • skuteczne oczyszczanie elementów aparatu ortodontycznego
 • pełne bezpieczeństwo szkliwa zębowego oraz wrażliwych dziąseł
 • nie musisz wykonywać skomplikowanych ruchów, gdyż szczoteczka soniczna wykona większość pracy za Ciebie
 • wydajny akumulator, który pozwala na zabranie szczoteczki sonicznej w każdą podróż
 • zapobieganie dolegliwościom jamy ustnej, np. próchnicy czy paradontozie
 • funkcje zapewniające komfort użytkowania, np. czasomierze, czujnik siły nacisku, aplikacja mobilna itd.
 • stosując szczoteczkę soniczną regularnie, zaoszczędzisz na wizytach w gabinecie stomatologicznym. 

Szczoteczka soniczna a szczoteczka manualna

Choć szczoteczki soniczne w sprzedaży dostępne są już od lat 90., to wciąż wiele osób korzysta ze starych, sprawdzonych szczoteczek manualnych. Dlaczego tak się dzieje? Jest kilka powodów. Przede wszystkim chodzi jednak o oszczędność pieniędzy. Podstawowa szczoteczka soniczna to koszt około 200 złotych, podczas gdy cena za dobrej jakości szczoteczkę manualną jest kilka lub nawet kilkanaście razy mniejsza. Przywiązanie do szczoteczek tradycyjnych wynika także z naszego przyzwyczajenia lub lęku przed stosowaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń. Stosowanie szczoteczek sonicznych jest jednak bardzo proste. Często obsługuje się je zaledwie dwoma przyciskami. 

Szczoteczki soniczne są w stanie wytworzyć nawet 96 000 ruchów na minutę pracy. Z kolei za pomocą szczoteczki manualnej wykonamy jedynie kilkaset takich ruchów w tym samym czasie. Warto dodać, że im szybciej działa dany przyrząd, tym lepiej czyści nasze zęby. Ponadto szczoteczka soniczna daje nam możliwość wyboru trybu pracy, dopasowania końcówki wymiennej, a także oferuje przydatne funkcje, które zwiększają komfort użytkowania. W celu łatwego porównania funkcji poszczególnych modeli warto sprawdzić stronę https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych Zdarza się również, że myjąc zęby szczoteczką tradycyjną, podrażniamy nasze dziąsła, co w przypadku szczoteczek opartych o technologię fal dźwiękowych jest wręcz niemożliwe. Przewaga przyrządów manualnych nad elektrycznymi leży w cenie, o czym wspomnieliśmy już wcześniej, a także w dostępności. Szczoteczki tradycyjne możemy bowiem znaleźć właściwie w każdym sklepie spożywczo-przemysłowym.

Szczoteczka soniczna na czarnym tle

Dlaczego warto jest kupić szczoteczkę soniczną?

Jest kilka argumentów przemawiających za tezą, że warto jest kupić szczoteczkę soniczną. Przede wszystkim, stosując ją regularnie, poprawisz stan swoich zębów oraz dziąseł. Szczoteczki soniczne są w stanie usunąć nawet do 100% płytki nazębnej! Dzięki temu zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego, a więc nie dopuszczają do występowania próchnicy czy też ubytków zębowych. Poprzez swoje drgania masują też dziąsła, tym samym poprawiając ich ukrwienie oraz odporność, dzięki czemu nie są one narażone na stany zapalne czy podrażnienia. Niektóre szczoteczki soniczne wyposażone są w specjalne tryby do pielęgnacji dziąseł, a także przeznaczone do tego końcówki. 

W szczoteczkach sonicznych bardzo ważną rolę pełnią też nowoczesne funkcje, które gwarantują komfort użytkowania. Najpopularniejsze są timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego umycia zębów, a co pół minuty sygnalizują konieczność zmiany obmywanej strefy uzębienia. Coraz więcej modeli oferuje też możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu szczotkowania zębów, co pomoże nam w poprawie naszych nawyków higienicznych. 

Pamiętaj, że myjąc zęby za pomocą szczoteczki sonicznej, możesz dostosować jej działanie do swoich własnych potrzeb. Wybierz odpowiedni dla siebie tryb pracy, a także końcówkę wymienną, która pomoże Ci w Twoich dolegliwościach. Jeśli nie wiesz, po jakie urządzenie sięgnąć, zapoznaj się z naszą ofertą szczoteczek sonicznych. Zainwestuj w zdrowie swojej jamy ustnej!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj