Kąpielówki męskie – trendy na lato 2024

Strona głównaModaKąpielówki męskie – trendy na lato 2024

Na plażę czy basen – kąpielówki to nieodzowny element wyposażenia torby z (nie tylko) wakacyjnymi akcesoriami. Jak jednak dobrać tę część garderoby? Na pozór pytanie wydaje się proste. W praktyce trzeba poznać kilka detali, które decydują o wygodzie i zastosowaniu męskich kąpielówek. Skorzystaj z kilku rad, aby ich wybór stał się znacznie łatwiejszy.

Artykuł sponsorowany

Modne kolory i wzory męskich kąpielówek na lato 2024

Wydawać by się mogło, że moda plażowa jest odporniejsza na zmiany trendów niż uliczna. Istotnie, w przypadku męskiej garderoby nowości pojawiają się stosunkowo rzadko. Niemniej jednak można zauważyć, że lato 2024 roku zostanie zapamiętane jako czas popularności stonowanych kolorów i oszczędnych wzorów.

Kąpielówki męskie na lato 2024 w stonowanych kolorach

O ich popularności możesz przekonać się na podstawie asortymentu sklepów odzieżowych. Dobrym przykładem są kąpielówki męskie z MODIVO, wśród których duża część to modele w odcieniach czerni, granatu, ciemniej szarości i podobnych barw. Te i zbliżone do nich kolory są ponadczasowe, a więc takie kąpielówki męskie będą się dobrze na Tobie prezentować niezależnie od tego, jaki masz typ sylwetki.

Męskie kąpielówki na lato 2024 w żywych barwach

Być może wolisz jednak żywsze barwy. Wiele kąpielówek męskich z MODIVO to modele uszyte z wyrazistych, odblaskowych materiałów. Taki wariant to propozycja dla Ciebie, jeśli na plaży lub basenie chcesz się wyróżnić, a do tego podkreślić swoją opaleniznę.

Wzory męskich kąpielówek na lato 2024

W parze ze stonowaną stylistyką idzie równie oszczędne wzornictwo męskich kąpielówek. W 2024 roku na plażach i basenach będą królować przede wszystkim gładkie fasony. Oprócz nich producenci odzieży proponują głównie modele z dyskretnymi napisami (zwykle po prostu nazwą wytwórcy) i ornamentami takimi jak pasy.

Na szczęście dla tych, którzy chcieliby jednak czegoś innego, w sprzedaży mimo wszystko są wzorzyste męskie kąpielówki. Jeśli interesują Cię właśnie takie modele, najczęściej znajdziesz wersje z abstrakcyjnymi, wielokolorowymi wzorami. Oprócz nich warto zainteresować się kąpielówkami z nieśmiertelnym motywem palm, morza i rajskiej plaży.

Z nogawkami czy bez? Jakie kąpielówki męskie kupić na lato 2024?

Wielkie domy mody, producenci odzieży sportowej i pomniejsi wytwórcy proponują dwa rodzaje męskich kąpielówek. Pierwszym z nich są slipy. Zamiast nich możesz też kupić bokserki. Wybór uzależnij nie tylko od własnego gustu, ale także (a nawet przede wszystkim) od tego, jakiego rodzaju aktywności masz zamiar podejmować.

Męskie kąpielówki typu slipy na lato 2024

Slipy będą dla Ciebie właściwym wyborem, jeśli pływasz. Nie ma przecież przypadku w tym, że zawodowi sportowcy ścigają się na basenach właśnie w takich kąpielówkach. Brak nogawek sprawia, że nic nie krępuje ruchów nóg. Do tego sylwetka staje się bardziej opływowa, co pozwoli Ci szybciej pokonywać dystans w wodzie i zmieniać kierunki.

Kąpielówki męskie w formie bokserek na lato 2024

Bokserki to raczej ubiór plażowy. Ze względu na sposób szycia ten typ odzieży sprawdza się głównie jako strój do opalania się na leżaku. Zaletą bokserek jest za to zakrywanie nieco większej części ciała. Będą więc dobrym wyborem dla Ciebie, jeśli właśnie ten aspekt jest dla ciebie priorytetowy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze męskich kąpielówek na lato 2024?

Ostatnie dwie kwestie, które warto wziąć pod uwagę, to możliwość dopasowania do sylwetki i rodzaj szwów. Co ważne, drugi aspekt ma znaczenie niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na slipy, czy bokserki.

Regulacja męskich kąpielówek

Jeśli zdecydujesz się na bokserki, przemyśl, czy lepszym wyborem nie będą kąpielówki ze sznurkami. Tak jak w szortach i spodniach, pozwolą Ci na dopasowanie obwodu pasa w zależności od potrzeb.

Szwy w kąpielówkach męskich

Zarówno slipy, jak i kąpielówki mogą być uszyte z wykorzystaniem techniki szwu płaskiego bądź wypukłego. W przypadku elementu odzieży, który przylega do ciała, zdecydowanie lepszy jest pierwszy ścieg. Taka metoda szycia sprawia, że szwy nie uciskają pasa i ud.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj